VitalMan - Каливита

Go to content

VitalMan

VitalMan
60 таблети

комплексен производ за мажи
Количина на залиха: 23
985 ден
VitalMan - комплексен производ за мажи
25% попуст за прво купување >>
стрелка

комплексен производ за мажи

го подобрува перформансот кај мажите

комплексен производ за мажи

VitalMan е комплексен производ од билки создаден за мажи. Не дозволувајте стресните денови и промените во сексуалниот живот да Ви бидат проблем!


За кого се препорачува?

Гуараната и сиберискиот женшен може да учествуваат во зачувувањето на менталната и физичката свежина и ја зголемува отпорноста кон стрес. Кофеинот во гуараната и диуретскиот ефект на копривата учествуваат во здравјето на уринарниот систем. Билката лиризома и коренот од мака се познати по нивното афродизијачко дејство и подобрувачи на потенцијата во народната медицина.

 

- на мажите кои сакаат да ја подобрат или зголемат својата виталност,

- за одржување на добрата физичка кондиција,

- за зачувување на здравиот сексуален перформанс.


Дали знаевте дека...
коренот од лиризома е познат како природна Вијагра или Вијагра од Амазонот?
60 таблети

Дозирање
1-2 таблети на ден со оброк или по препорака на лекар

Состав
Корен од сибирски женшен во прав 100 мг
Корен од Муира пуама во прав 100 мг
Екстракт од гуарана (ст. 22% кофеин) 100 мг
Лист од Дамијана во прав 50 мг
Корен од сарсапaрила во прав 50 мг
Корен од мака во прав 50 мг
Корен од Коприва во прав 50 мг
Плодови од Катуаба во прав 25 мг

 • Треба да се консултирате со квалификуван лекар пред да земете било каков додаток.
 • Овој производ содржи стимуланси. Како таква, вие не треба да се земе ако имате висок крвен притисок, било каков вид на кардиоваскуларна состојба, ако страдаат од хипертензија или главоболки, или имаат проблеми со спиењето. Ако не сте сигурни, консултирајте се со вашиот лекар пред да земете овој производ.
 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Предмет на сексуалноста и генерација на потомци е стара колку и човештвото себе. Нашиот сексуален живот влијае на нашиот секојдневен живот, и тоа исто така има обратно. Билни состојки во виталните Човекот традиционално се користи во популарната медицина за поддршка на здрави машки сексуалното функционирање.

Настрана од тоа што содржи многу корисни flavanoids, витамини, минерали и амино киселини, Сибирски женшен содржи уникатна состојка позната како ginsenoside. Истражувањата сугерираат дека ginsenoside е адаптоген, кој им помага на подобрување на отпор на метаболизмот на стрес и замор. Се чини да биде корисно за поддршка на ментална и физичка активност, а некои истражувања покажале дека може да помогне во зголемување на либидото и сексуалната изведба.

Постојат неколку јужноамерикански грмушки, како што се muira puama (наречен "потенција дрво" од перуанскиот Индијанци), catauba, Дамиана и Маца (понекогаш се нарекува "перуански женшен"), кој се користи за илјадници години од домородните луѓе на амазонски басен за зголемување на потенцијата и сексуалната желба. Модерната наука откри дека овие растенија содржат многу корисни фитохемикалии, како и богата содржина на етерични масла, растителни стероли, и уникатен алкалоиди може да сметка за нивните објавија зголемување на ефектот на сексуална виталност и перформанси. Гуарана содржи кофеин стимулант, кој може да има позитивно влијание врз физичката издржливост и перформанси. Коприва (Urtica dioica) им помага на поддршка на здрава функција на простатата, кои играат клучна улога во сексуалната функција.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  VitalMan - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  VitalMan
  Back to content