Beauty Formula - Каливита

Go to content

Beauty Formula

Beauty Formula
Други производи Каливита
60 капсули

додаток во исхраната
Количина на залиха: 18
1770 ден
Сеопфатен производ
за коса, кожа и нокти
со таков богат состав ќе најдете во него:

    • амино киселини
    • Коњско опавче
    • Екстракт од лист од коприва
    • колаген
    • витамин
    • минерали
25% попуст за прво купување >>
Beauty Formula - со екстра колаген и хијалуронска киселина

апчиња за коса

додаток во исхраната

Денес живееме во свет каде убавината доаѓа се повеќе и повеќе во центар на вниманието. Веќе нема сомнеж дека добро негуваниот, сјаен изглед е битен фактор за успех како во деловниот, така и во приватниот живот. Кожата е еден од најголемите органи на човековото тело, воедно и површина која не заштитува од надворешноста. Без разлика на тоа колку квалитетна козметика употребуваме, доколку сакаме нашето тело да добие се што е потребно, треба да се погрижиме и за работите што се внесуваат.

Главно правило е дека доколку сакаме да имаме негувани кожа, коса и нокти треба да започнеме од внатрешноста. Убавината дава самодоверба и придонесува за подобри перформанси во било кој аспект од животот.


За кого се препорачува?

Што нуди Beauty Formula?

Нашиот диететски суплемент со својот комплекс на витамини, минерали, аминокиселини, колаген и растителни екстракти, ги нуди сите потребни нутриенти, во согласност со Вашата возраст и делува превентивно на здравјето на кожата, косата и ноктите, па со тоа ќе сјаете секој ден!

Билката коњско опавче ја зајакнува косата, ги зацврснува ноктите и ја зголемува еластичноста на колагенските влакна на кожата. Копривата ја негува косата. Цинкот ја одржува здрава структурата на кожата. Бакарот игра важна улога во одржување на бојата на кожата и косата. Јодот е микроелемент подеднакво важен за кожата, косата и ноктите. Аминокиселините значително ја зајакнуваат структурата на косата, а делуваат исклучително позитивно и на кожата и ноктите, а витамините служат за зачувување на целосен здрав изглед.

60 капсули

Дозирање
1 капсула дневно или по препорака на лекар

Состав
Витамин А 2500 И.Е.
Витамин Ц 20 мг
Витамин Б1 2.2 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 2.8 мг
Цинк 10 мг
Бакар 2 мг
Јод 50 мцг
Колаген тип I + III 250 мг
Хијалуронска киселина 30 мг
Л-Метионин 50 мг
Л-Цистеин 50 мг
Екстракт од Коњско опавче 150 мг


Се чувствувам како убава кралица

Beauty Formula е извор на состојки за одржување на надворешната убавина ... одвнатре. Формулата вклучува витамини, минерали, аминокиселини, колаген и растителни состојки кои помагаат да се одржи добра состојба на косата, кожата и ноктите.

Активни состојки содржани во производот Beauty Formula, делувајќи внатрешно, може совршено да се комбинираат со козметиката CaliVita® Cosmetics, чија редовна употреба ќе ја направи вашата коса изгледа посјајна, вашата кожа ќе стане свежа, цврста и млада!

Ефективни апчиња на кожата и ноктите коса


Дали сонувате за сончева кожа, силни нокти и сјајна коса? Сето ова може да се постигне на едноставен начин со помош на активни состојки содржани во модерен состав на производот за убавина. Таа содржи колаген - главниот протеин на сврзното ткиво. Растителни состојки како конска опашка за поддршка на состојбата на кожата, косата и ноктите, позитивно влијаат врз виталноста на телото, црниот дроб, зајакнувањето на 'рскавицата и крвните садови. Коприва коприва, која веќе долго време се користи како разубават агент, но не само. Го поддржува имунолошкиот систем, додава енергија, позитивно влијае на зглобовите и ја поддржува циркулацијата на крвта. Формулата за убавина е исто така богатство на амино киселини, како што се L-метионин и L-цистеин, како и витамини и минерали. Витамини: A, B2 и ниацин поддршка одржување на добра состојба на кожата и мукозните мембрани. Витамин Ц - влијае на синтезата на колаген. Витаминот Б6 учествува во метаболизмот на протеините, додека витаминот Б12 е една од компонентите одговорни за енергетскиот метаболизам. Цинкот игра важна улога во функционирањето на имунолошкиот систем, како и во одржувањето на нормалната состојба на косата, кожата и ноктите. Бакар влијае на правилната состојба на сврзното ткиво и пигментацијата на кожата и косата. Јод е одговорна состојка, меѓу другите за енергетскиот метаболизам, како и за нормална состојба на кожата.

Силициум на коса и нокти

Една од главните состојки на производот е силикон. Силиконските врски се активно вклучени во процесите на раст на разни ткива, првенствено коса, 'рскавица, нокти и коски. Силикон, исто така, игра важна улога во биосинтезата на колагенот. Тоа помага да се задржи еластичноста на кожата, дополнително прави ноктите да станат издржливи, додека слабата, кршлива коса - силна и сјајна. Силикон се јавува и како посебна активна состојка, а исто така се наоѓа во една од растителни состојки на полето за конзервата на производот.

Сулфур амино киселини за коса и кожа

Метионин и цистеин - сулфур амино киселини се компоненти на колагенските влакна на кожата, позитивно влијаат врз неговата еластичност. Тие се исто така неопходни за изградба на кератин, од кој се гради 95% коса.

Витамини за коса
Формулата за убавина е исто така збогатена со витамини, минерали и растителни состојки. Витамини: A, B2 и ниацин поддршка одржување на добра состојба на кожата и мукозните мембрани.

Витамин Ц
Витамин Ц - влијае на синтезата на колаген.

Витамин Б6
Витамин Б6 учествува во метаболизмот на протеините, и

витамин Б12
Витамин Б12 е една од компонентите одговорни за енергетскиот метаболизам.

Минерали за опаѓање на косата

цинк
Цинкот игра важна улога во функционирањето на имунолошкиот систем, како и во одржувањето на нормалната состојба на косата, кожата и ноктите.

бакар
Бакар влијае на правилната состојба на сврзното ткиво и пигментацијата на кожата и косата.

јод
Јод е одговорна состојка, меѓу другите за енергетскиот метаболизам, како и за нормална состојба на кожата.

коприва
Копривата долго време се користи како средство за разубавување за коса.

колаген
Производот, исто така, содржи колаген - главниот протеин на сврзното ткиво кој е одговорен за еластичноста на кожата.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.

  Beauty Formula - Осврти на производи

  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  Гаранција за најниска цена
  Beauty Formula
  Back to content