VeinCare - Каливита

Go to content

VeinCare

Козметички производи
75 мл

крема за здрави и прекрасни нозе
Количина на залиха: 5
981 ден
уморни нозе?Брзо олеснување за нозете!

Секој ден се справуваме со непријатни фактори кои негативно влијаат на здравјето на нозете. Дали има некој што никогаш не ја почувствувал „слабоста“ на нозете или отечените нозе на крајот на долг ден? VeinCare нуди природно решение за овие проблеми.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

смирувачки крем за нозе

крема за здрави и прекрасни нозе


Оваа крема во својот состав ја има единствената Soothex® формула која содржи смола од индиски темјан, која може да придонесе во намалување на воспалението и болката. Од друга страна, го додадовме иекстрактот од лист од црвено грозје кој го зајакнува ѕидот на крвните садови.Активните состојки на кремата Vein Care ја подобрува состојбата на крвните садови, притоа намалувајки ја нивната видливост. Тие исто така ја освежуваат и ја смируваат кожата.


За кого се препорачува?

 • Доколку страдате од варикозни вени,
 • Доколку ви пречи изгледот на варикозните вени,
 • Доколку работите на места со подолго стоење или седење,
 • Доколку носите тесни, неудобни обувки,
 • Доколку страдате од прекумерна тежина,
 • Доколку не спортувате редовно,
 • Доколку е летен период

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Листот од црвеното грозје веќе долго време е употребуван поради неговите позитивни ефекти на варикозните вени, највеќе благодарение на ефектот на зајакнување на ѕидот на крвните садови
75 мл

Начин на употреба
се нанесува на кожата со нежно масирање до три пати во денот

Состав

Крема за нега за нозе без парабени


Секој ден се справуваме со непријатни фактори кои негативно влијаат на здравјето на нозете. Дали има некој што никогаш не ја почувствувал „слабоста“ на нозете, гори нозе и отечени нозе на крајот на долг ден? Вената нега нуди природно решение за овие проблеми.

Природна заштита за вас
Врз основа на истражување, научни откритија и традиции, беше создаден нов рецепт на кремот VeinCare. Содржи единствена формула Soothex® (смола од темјан за Bosenseia serrata), екстракт од лисја Vitis vinifera (винова лоза), витамин Е, екстракт од Siegesbeckia Orientalis, лецитин, глицерол.

Тоа е природна навлажнувачка и регенерирачка грижа за тешки нозе, подобрување на состојбата на крвните садови, зголемување на нивната напнатост, намалување на видливоста на пајачните вени. Активните состојки на производот исто така ве оставаат да се чувствувате смирено и освежено, навлажнувајте, омекнувајте, хранувајте и тонизирано.

крем за проширени вени


Кој ние особено го препорачуваме

луѓе:
 • сакајќи да ја зајакне и подобри состојбата на theидовите на крвните садови
 • насочени кон намалување на напнатоста и силноста на нозете и намалување на грчеви во теле
 • сакаат да ја намалат видливоста на пајачните вени
 • долго време да останете во стоечка или седечка позиција
 • носење тесни панталони, непријатно обувки, чевли со високи потпетици
 • прекумерна тежина
 • не физички активни
 • сакајќи да ја смири, влогови и да ја направи кожата еластична
стрелка
VeinCare - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
стрелка
Гаранција за најниска цена
VeinCare
Back to content