TrimeX WMS - Каливита

Go to content

TrimeX WMS

TrimeX
За губење на тежината
473 ml

додаток во исхраната
Количина на залиха: 14
2557 ден
TrimeX - течен производ за слабеење
25% попуст за прво купување >>
TrimeX WMS - течен производ за намалување на тежината

течен производ за слабеење

течен производ за намалување на тежината


додаток во исхраната

TrimeX е течен производ кој се состои од аминокиселински комплекс, патентирана антиоксидантна мешавина и хром. Овој производ е наменет за оние кои сакаат да држат соодветна диета и активен животен стил!


За кого се препорачува?

TrimeX е течен производ наменет за намалување на телесната маса, кој се состои од аминокиселински комплекс, патентирана антиоксидантна мешавина и хром. Аминокиселините ги штитат мускулите од губењето на маса за време на слабеењето и го подобруваат нивниот развиток, додека хидроксицитричната киселина екстрахирана од Garcinia cambogia спречува внесените енергетски материи да се претворат во масти. Со соодветна диета и активен животен стил со сигурност ќе ги постигнете саканите разултати!

 

Тримексот помага да се прочисти црниот дроб и го стимулира согорувањето на постоечките телесни масти

Комплексот на амино киселини помага да се прочисти црниот дроб, а кога црниот дроб е со послабо дејство,доаѓа до несоодветно лачење на жолчката, при што мастите не се распрснуваат доволно и активноста на липазниот ензим е помалку ефикасен. Амино киселините дополнително придонесуваат за забрзување на размена на супстанции, намалување на масните наслаги, зголемување на производството на енергија, а во исто време го одржуваат и зајакнуваат мускулното ткиво, односно се постигнува губење на тежина без губење на мускулното ткиво и неговиот тонус.

 

Тримекс го намалува зголемениот апетит

За тоа, покрај гарцинијата, заслужен е и хромот кој е од суштинско значење за метаболизмот на мастите и јаглените хидрати и преку факторите за толеранција на гликозата е вклучен во регулирањето на шеќерот во крвта. Карактеристика на хром пиколинатот е да воведува многу брзо ред во нашиот апетит и нè учи да јадеме само тогаш кога сме навистина гладни. Хромот го подобрува искористувањето на амино киселините, ја забрзува синтезата на протеините и влијае на други метаболички процеси. Тоа има позитивен ефект врз односот помеѓу мастите и мускулите во телото, бидејќи го поддржува процесот на конвертирање на масното ткиво во мускулно ткиво.

 

Тримекс го спречува таложењето на нови масти и промовира претварање на калории во топлина

Супстанциите содржани во TrimeXа најпознат е хидроксицитратот, супстанција од билката Garcinia cambogia, го намалува создавањето на нови молекули на масти во телото, вклучувајќи го и холестеролот. Garcinia има способност да го запре создавањето на масното ткиво и да го зголеми количеството на гликозата, со тоа, што го инхибира ензимот ATP-цитрат лиазата - кој секој вишок на внесени јагленихидрати го претвора во масти. Студии потврдуваат дека Garcinia може да го подобри трошењето на калории, влијае на намалување на апетитот, и да се подигне нивото на енергија на организмот. Garcinia и супстанциите содржани во зелениот чај и грејпфрут, имаат термоген ефект (производство на топлинска енергија од расположливите калории), која придонесува за што помало количество на внесена на храна да се депонира во резерви. Зелениот чај дополнително ги штити клетките од штетното дејство на слободните радикали, ја поттикнува циркулацијата и има позитивен ефект врз варењето на храната и заштита на вените и капиларите, а маслото од семе од грејпфрут содржи многу флавоноиди и придонесува во работата на дигестивниот систем и чистењето на цревата.

Тримекс го подобрува варењето

Многу корисници на Trimex знаат за корисниот ефект од редовното празнење на цревата, што ја намалува апсорпцијата на отровите од цревата во крвта, односно го подобрува целокупниот ефект на чистење на телото. Во ова помага алое вера која ја има во Trimex и која ги врзува мастите во системот на пробава и помага во контролата на шеќерот во крвта. Токму процесот на губење на тежина бара темелна детоксикација на отровните и штетни материи, во која алое вера е особено ефективна. Треба да се спомене маслото од жолт кое содржи гама-линоленска киселина, со што се забрзува размената на материите и помага во согорувањето на вишокот на калории, а манганот кој е неопходен додаток на сите добри формули за губење на тежината, бидејќи во телото делува како кофактор на ензимот за производство на енергија и го поттикнува складирање на гликоген во црниот дроб ( резервен шеќер). Во процесот на чистење, губење на тежината и зголемена физичка активност (спортисти, луѓето на диета) се зголемува потребата од заштитната улога на манганот во одржувањето на здрава коскена структура и ’рскавиците.

 

TrimeX е течен концентрат на новата генерација со повеќекратно дејство:

-го намалува апетитот
-детоксифицира црниот дроб и дигестивниот систем
-го забрзува метаболизмот
-промовира термогенеза (согорување на маснотии)

Дали знаевте дека...
Прекумерната телесна тежина негативно влијае на работата на срцето, крвните садови, зглобовите, хормоните, сексуалната активност, плодноста па дури и на душевното расположение.

Тримекс обично се зема неколку часа по последниот оброк или пред спиење, и популарно е да се каже дека работи додека ние спиеме. Може да се зема неколку пати на ден, на пример, еден до два час по ручекот.

За максимален ефект, земете Trimex најмалку три последователни месеци, бидејќи е потребно време за да се овозможи активните состојки да ги иницираат потребните процеси.
473 мл

Дозирање
1 супена лажица со чаша вода, 3 часа по последниот оброк пред спиење или по препорака на лекар

Состав
Манган 2.5 мг
Хром 120 мцг
Протеинска мешавина 3000 мг
Екстракт од Garcinia Cambogia 500 мг
Алое вера фитогел 7.8 мг
Екстракт од лист на зелен чај 6.2 мг
Масло од јаглика 1.6 мг

Не се препорачува за деца, бремени жени или мајки во периодот на лактација, лица осетливи на кофеин или лица кои страдаат од кардиоваскуларни заболувања или проблеми со црниот дроб! Производот не може да замени соодветна диета, физичка активност и неопходна промена на животниот стил. Чувајте подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната доза. Доколку страдате од фенилкетонурија консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба!

 • Треба да се консултирате со квалификуван лекар пред да земете било каков додаток.
 • Овој производ е наменет само како хранлива поддршка за губење на тежината програма вклучуваат редовно вежбање и калории контролирана исхрана. Тоа не треба да се смета како замена за правилна исхрана и вежбање.
 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Физички вежби и активен начин на живот играат витална улога во одржувањето на соодветна тежина и општ благосостојба. TrimeX е одличен додаток во исхраната, чија активни состојки кои помагаат во одржувањето на здрава тежина и добро обликувано тело. Тоа е високо препорачливо за активните луѓе, бидејќи тоа е најефикасна, кога се користи во комбинација со физичка активност.

TrimeX WMS е сложен додаток во исхраната кои можат да помогнат да придонесе за ефикасноста на слабеење програма, кога се комбинираат со правилна калории контролирана исхрана и вежбање план. Е во течна форма за да се обезбеди брзо апсорпција, и максимална биорасположивост на активните состојки. Овие состојки се:

Хром

Хром е суштински елемент во процесот што се врти масти и јаглехидрати во нашето тело во useable енергија. Се смета дека за зголемување на ефикасноста на инсулин, хормон кој е потребен за транспорт на овие хранливи материи преку клеточната мембрана, па тие може да се оксидира за енергија во митохондриите. Ненадејна флуктуации на нивото на крвниот шеќер може да предизвика глад и копнеж за слатки, како и поефикасно искористување на инсулин може да помогне во ублажување на таквите желби преку помагање да се балансираат на шеќер во крвта поефикасно.

Манган:

Манганот е вклучена во јаглени хидрати, масти, протеини и енергетскиот метаболизам. Покрај тоа манган е познат како антиоксиданс и учествува во заштита на клетките од слободните радикали штета.

Протеини

(амино киселина од hydrydrolysed колаген)
Поддржува потпреме на телесна маса преку протеинска синтеза како одговор да се вежба.

Екстракт од грејпфрут семе

Екстракт од грејпфрут семе е високо во soluable влакна, пектин, кој им помага на пониски нивоа на серумски холестерол. Тоа е добар извор на антиоксиданти полифенол, и покажа некои антибиотици ефекти. .

Алое Вера желе

Алое Вера помага да enhace катарзична одговор (движењето на дебелото црево) и со тоа поддршка на отстранување на отпад и токсини од телото.

Hydroxycitrate (HCA)

Добиени од растението Garcinia cambogia, hydroxycitrate киселина (HCA) може да биде корисно како apetitie потиснува. Постојат, исто така, имаат индикации дека HCA може да бидат корисни во инхибиција липогенеза, конверзија на вишокот јаглехидрати во масти.

Како работи Тримекс

Тримексот помага да се прочисти црниот дроб и го стимулира согорувањето на постоечките телесни масти


Комплексот на амино киселини помага да се прочисти црниот дроб, а кога црниот дроб е со послабо дејство,доаѓа до несоодветно лачење на жолчката, при што мастите не се распрснуваат доволно и активноста на липазниот ензим е помалку ефикасен. Амино киселините дополнително придонесуваат за забрзување на размена на супстанции, намалување на масните наслаги, зголемување на производството на енергија, а во исто време го одржуваат и зајакнуваат мускулното ткиво, односно се постигнува губење на тежина без губење на мускулното ткиво и неговиот тонус.

Тримекс го намалува зголемениот апетит

За тоа, покрај гарцинијата, заслужен е и хромот кој е од суштинско значење за метаболизмот на мастите и јаглените хидрати и преку факторите за толеранција на гликозата е вклучен во регулирањето на шеќерот во крвта. Карактеристика на хром пиколинатот е да воведува многу брзо ред во нашиот апетит и нè учи да јадеме само тогаш кога сме навистина гладни. Хромот го подобрува искористувањето на амино киселините, ја забрзува синтезата на протеините и влијае на други метаболички процеси. Тоа има позитивен ефект врз односот помеѓу мастите и мускулите во телото, бидејќи го поддржува процесот на конвертирање на масното ткиво во мускулно ткиво.

Тримекс го спречува таложењето на нови масти и промовира претварање на калории во топлина

Супстанциите содржани во TrimeXа најпознат е хидроксицитратот, супстанција од билката Garcinia cambogia, го намалува создавањето на нови молекули на масти во телото, вклучувајќи го и холестеролот. Garcinia има способност да го запре создавањето на масното ткиво и да го зголеми количеството на гликозата, со тоа, што го инхибира ензимот ATP-цитрат лиазата - кој секој вишок на внесени јагленихидрати го претвора во масти. Студии потврдуваат дека Garcinia може да го подобри трошењето на калории, влијае на намалување на апетитот, и да се подигне нивото на енергија на организмот. Garcinia и супстанциите содржани во зелениот чај и грејпфрут, имаат термоген ефект (производство на топлинска енергија од расположливите калории), која придонесува за што помало количество на внесена на храна да се депонира во резерви. Зелениот чај дополнително ги штити клетките од штетното дејство на слободните радикали, ја поттикнува циркулацијата и има позитивен ефект врз варењето на храната и заштита на вените и капиларите, а маслото од семе од грејпфрут содржи многу флавоноиди и придонесува во работата на дигестивниот систем и чистењето на цревата.

Тримекс го подобрува варењето

Многу корисници на Trimex знаат за корисниот ефект од редовното празнење на цревата, што ја намалува апсорпцијата на отровите од цревата во крвта, односно го подобрува целокупниот ефект на чистење на телото. Во ова помага алое вера која ја има во Trimex и која ги врзува мастите во системот на пробава и помага во контролата на шеќерот во крвта. Токму процесот на губење на тежина бара темелна детоксикација на отровните и штетни материи, во која алое вера е особено ефективна. Треба да се спомене маслото од жолт кое содржи гама-линоленска киселина, со што се забрзува размената на материите и помага во согорувањето на вишокот на калории, а манганот кој е неопходен додаток на сите добри формули за губење на тежината, бидејќи во телото делува како кофактор на ензимот за производство на енергија и го поттикнува складирање на гликоген во црниот дроб ( резервен шеќер). Во процесот на чистење, губење на тежината и зголемена физичка активност (спортисти, луѓето на диета) се зголемува потребата од заштитната улога на манганот во одржувањето на здрава коскена структура и ’рскавиците.
TrimeX е течен концентрат на новата генерација со повеќекратно дејство:
 • го намалува апетитот
 • детоксифицира црниот дроб и дигестивниот систем
 • го забрзува метаболизмот
 • промовира термогенеза (согорување на маснотии)
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  TrimeX - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  Гаранција за најниска цена
  TrimeX WMS
  Back to content