C 1000 Plus - Каливита

Go to content

C 1000 Plus

Витамини Каливита
100 таблети

Мега дози на витамин Ц со органска шипка (граничен производ)
Количина на залиха: Само со нарачка по телефон/e-mail
1153 ден
жена скијањеВитамин Ц 1000

Современа технологија со одложено ослободување обезбедува постојано ниво на природен витамин Ц во телото.

25% попуст за прво купување >>
стрелка

природен витамин Ц

Мега дози на витамин Ц со органска шипка (граничен производ)

C1000 Plus е производ со мега количина на витамин Ц со продолжено дејство каде во составот како дополнување на дејството има и шипка од органско потекло.

Употребата на Витамин Ц (аскорбинска киселина) е корисна, а во одредени случаи и неопходна. Во случаи на настинки, грозница, употреба на некои лекови и контрацептивни средства, потребите од овој витамин се зголемуваат. Во широката палета на нашите производи, ќе сретнете повеќе видови на витамин Ц, а одберете го оној кој најмногу и одговара на вашата возраст и здравствена состојба.


За кого се препорачува?

Витаминот Ц припаѓа во групата на витамини кои се растворливи во вода. Активира повеќе ензими, има важна улога во дишењето на клетките и овозможува заштита од стрес. Исто така ја подобрува апсорпцијата на железото, а заедно со фолната киселина и витаминот Б12 го стимулира создавањето и производството на црвените крвни зрнца. Неговиот антиоксидантен ефект ја потпомага отпорноста на организмот. Неопходен е за функционирањето на нервниот систем и учествува во формирањето на структурата на сврзните ткива и го одржува интегритетот на кожата, коските и рскавицата. Витаминот Ц само неколку часа по внесувањето го напушта организмот. За таа цел денес ни се достапни препарати со одложено дејство (timed release), како Ц-500, Ц-1000 кои овозможуваат континуирана апсорпција.

Ц Витаминот на CaliVita Ви помага во заштита на Вашето здравје, и тоа:- Го штити телото од инфекции, настинки и ГРИП!!!- Го поттикнува одбрамбениот систем!- Ги штити клетките од стареење!- Овозможува заштита од стрес!- Има моќно антиоксидативно дејство!

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Една таблета C 1000 обезбедува количина на витамин Ц како во 2кг портокали или 20 кг јаболки!
100 таблети

Дозирање
1 таблета дневно

Состав
Витамин Ц 1000 мг
Органска шипка во прав 125 мг

 • Треба да се консултирате со квалификуван лекар пред да земете било каков додаток.
 • Ако имате историја на камења во бубрезите, побарајте лекарски совет пред земање на витамин Ц додаток.
 • Да се ​​чува во добро затворени ладно, суво место, како Витаминот Ц е чувствителни на топлина и светлина.
 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Витаминот Ц, (исто така познат како аскорбинска киселина) е вода растворлив витамин кој се користи од страна на метаболизмот во многу важни начини. Тоа им помага активира бројни ензими, има важна улога во ќелија дишење, и нуди заштита од стрес. Тоа им помага во апсорпцијата на железото, а заедно со фолната киселина и витаминот Б12 го стимулира црвени крвни клетки производство. Тоа им помага на поддршка на функционирањето на нервниот систем и учествува во структурните формирање на коските, крвните садови, сврзното ткиво и колаген. Тоа е исто така одличен антиоксидант, помагајќи да се заштитат клетките од оштетувања предизвикани од слободните радикали.

Освен на горенаведените функции, метаболичка побарувачка за витамин Ц може да се зголеми за такви нешта како физичка активност, пушење, пиење алкохол, недостаток на одмор, болест или лекови. Како Витаминот Ц е растворлив во вода, тоа не се складира во телото, но се онесвестува на метаболизмот релативно брзо. CaliVita® витамин Ц производи се формулирани за темпирано-ослободени, континуирана апсорпција. на тој начин обезбедувајќи одржлив биорасположивост

Во напредните формули како на пример C Плус, витамин Ц е во комбинација со биофлавоноиди (понекогаш се нарекува како витамин П) со кои се промовира апсорпција и искористување .. Заедно со витамин Ц, bioflavanoids помогне да се обезбеди хранлива поддршка за здрав циркулаторниот систем.

На природен витамин Ц, аскорбинска киселина молекули се поврзани заедно за да формираат повеќе, хемиски комплексни молекули, за кои на акцијата е многу повеќе од она што на едноставен синтетичка аскорбинска киселина.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка

  C 1000 Plus - Осврти на производи

  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  C 1000
  Back to content