Nopalin - Каливита

Go to content

Nopalin

Nopalin
Помош во варењето
200 таблети

Таблети со растителни влакна од кактус нопал
Количина на залиха: 23
2058 ден
кактус нопалНопалин е производ кој содржи сушен стеблон на кактусот Нопал, кој помага да се одржи соодветна телесна тежина, го контролира износот на секреција на гастричен сок и го намалува холестеролот.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

Нопал - природни влакна

Таблети со растителни влакна од кактус нопал

Производот Nopalin е направен од стеблото на кактусот нопал. Тој ја помага регулацијата на метаболизмот на јаглехидратите и е богат извор на растителни влакна, витамини (Б1, Б2, ниацин) и минерали.


За кого се препорачува?

Стеблото на кактусот ја намалува ресосрпцијата на мастите и ја помага нивната разградба и секреција. Благодарение на диуретскиот ефект, кактусот нопал ја подобрува функцијата на бубрезите и мочниот меур.

За кого се препорачува?
 • на лица на диета, бидејки создава чувство на ситост,
 • за регулирање на опстипацијата,
 • за намалување на виското ниво на холестерол и триглицериди,
 • на лица болни од дијабет,
 • на лица кои страдаат од целулит.

Дали знаевте дека...
лошиот резултат од диетите за слабеење потекнува од физичката и психичката сензација за глад? Растителните влакна од стеблото на кактусот, бабрат за време на варењето на храната и на тој начин создаваат чувство на ситост.
200 таблети

Дозирање
2 таблети 3 пати на ден пред оброк, или по препорака на лекар.

Состав
Дехидриран нопал 300 мг

Секогаш земајте го производот Nopalin со многу течност за да го помогнете бабрењето на растителните влакна и да го помогнете создавањето на чувство на ситост!
Nopalin - додаток во исхраната
 
Препарат кој содржи исушени Nopal кактус стеблото. Nopal е растение кое припаѓа на Opuntia кактус семејството и е многу богата со витамини и минерали. Поради својата содржина на влакна, исто така, го поддржува здравото функционирање на нашето тело. Помага да се одржи соодветна телесна тежина, ја контролира количината на гастричната секреција на киселина и ја намалува нивото на холестерол и триглицериди во крвта. Тоа може да биде идеален додаток за detoxifying режими и телесна маса намалување диети, како и.

Nopal

Nopal (Opuntia streptacantha), исто така познат како бодликава круша кактус, е пустински кактус потекнува од Мексико, на југозападниот САД, а исто така може да се најде на Канарските Острови. Таа има исклучително хранлива квалитети како што содржи неколку важни витамини и минерали, како и диетални влакна.

Nopal е богата со витамини Б1 (тиамин), Б2 (рибофлавин), и Б3 (ниацин), како и витамин C. Тоа содржи биофлавоноиди и корисни минерали, како што се калиум и калциум. Тоа е добар извор на лесно сварлива протеини, содржи 17 видови на аминокиселини, вклучувајќи и 8 од суштинско значење aminos.

Настрана од обезбедување на сите овие хранливи материи, Nopal кактус може да помогне да се обезбеди хранлива поддршка за управување на тежината диети, како и детоксикација режими. Тоа е затоа што на квалитетот влакна пронајдени во Nopal е природно хидрофилна. Nopalin е подеднакво одличен варењето помагање, глад задушување формула, промовирање на нормализација на телесната тежина и ефикасно може да се дополни на слабеење исхрана. Тенденција да апсорбираат вода предизвикува влакна за да се издувам, кои за возврат може да им помогне на поддршка на чувствата на saiety, и намалување на калории, како резултат. До степен до кој отпад и токсини може да биде суспендиран во вода, влакна може да помогне апсорбира и се врзуваат овие супстанции и поддршка елиминација од телото. Во Мексико се исто така се користи како храна. Тоа подеднакво се ужива како салата, во супи или како гарнир.

индикации:
Nopal има многу предности, вклучувајќи:
 • Дали антиоксиданс,
 • Помага одржува соодветна телесна тежина,
 • Ги регулира функциите на гастроинтестиналниот тракт,
 • Ги брише последниот дел на дебелото црево,
 • Стабилизирање на шеќерот во крвта,
 • Има позитивен ефект врз клетките на црниот дроб работа,
 • Влијае на метаболизмот на холестерол,
 • Врши усогласување на редовна лачењето на жолчката и панкреасот ензими,
 • Поддржува метаболизмот на триглицериди,
 • Спречува појава на начин на живот болести,
 • Одлично во борбата против хемороиди.

Клучни зборови: Nopalin, CaliVita, nopal кактус, Opuntia, влакна, холестерол, триглицериди, антиоксидант, антиоксидант, чистење, губење на тежината, simming исхрана.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Nopalin - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Nopalin
  Back to content