Green Care - Каливита

Go to content

Green Care

Green Care
Производи од лековити билки
240 таблети

додаток во исхраната
Количина на залиха: 27
1177 ден
луцерка
Луцерн и магнезиум се корисни за ослободување на симптомите на гастрични и дуоденални улкуси. Луцерн ревитализира, поддржува психофизичка состојба и го забрзува метаболизмот.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

луцерка и магнезиум

производ за алкализација

додаток во исхраната

Основната состојка на производот Green Care е луцерката која има големата количина на хлорофил. Таа содржи повеќе витамини (C, D, E, K, B), бета каротен, минерали (калциум, железо, калиум, фосфор) и есенцијални амино-киселини.


За кого се препорачува?

Основната состојка на производот Green Care, луцерката е одлична за детоксикација и алкализација, благодарение на големата количина на хлорофил. Таа е одличен извор на хранливи материи: содржи повеќе витамини (C, D, E, K, B), бета каротен, минерали (калциум, железо, калиум, фосфор) и есенцијални амино-киселини, кои ги поддржуваат физиолошките процеси во телото.

- во случај на високо ниво на холестерол во крвта,

- за зајакнување на имуниот систем,

- за детоксикација и алкализација,

- како дополнување на третманот против артрит и ревматски болки,

- за зголемување на физичката и виталната енергија кај возрасни лица, како и за подобрување на сонот,

- во случај на опстипација.


Дали знаевте дека...
честото крварење од носот може да значи недостиг на витаминот К?* Луцерката е природен извор на витаминот К.
240 таблети

Дозирање
4-8 таблети наден или по препорака на лекар

Дозирања во пакување: 60

Состав
Лист од луцерка 500 мг
Магнезиум 25 мг

По подолга употреба од 3 месеци, направете пауза во период од 1 месец! Лица кои земаат антикоагуланти, треба да се консултираат со лекар пред употреба на производи кои содржат витамин К!
Краток преглед на:
Green Care е направен со луцерка, кој е во употреба во традиционалната медицина за долго време, бидејќи на широк спектар на позитивни ефекти има. Таа е природен диуретик и може да биде соодветна замена за alkalinizing диети. Активните состојки се корисни во олеснување на симптомите на гастрични и дуоденални улкуси. Тоа содржи многу витамини и минерални материи, кои го промовираат здравото функционирање на нашето тело.

Луцерка (Medicago sativa), е веројатно најдобро позната како фуражни култури, но тоа исто така се користи за долго време во традиционалната медицина, бидејќи тоа изложени поволни ефекти врз здравјето. На пример, кинески исцелители во 6 век луцерка се користи за ублажување на последиците од неколку болести. Денес, научни истражувања покажаа дека луцерката е навистина многу корисно растение, толку многу што биолог Френк Bouer наведени како "големиот исцелител".

Алфалфа листови се богати со бета каротин, витамини Б, Ц, Д, Е и К, и минерални соли, вклучувајќи калиум, железо, калциум и фосфор. Поради големата содржина на хлорофил, луцерка може да им помогне на поддршка детоксикација процеси во телото. Во прилог на хлорофилот е одличен антиоксидант, помагајќи да се заштитат клетките од оштетување предизвикано од слободните радикали.

7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Green Care - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Green Care
  Back to content