CaliGreen Natural Glass Cleaner - Природно средство за чистење стакло - Каливита

Go to content

CaliGreen Natural Glass Cleaner - Природно средство за чистење стакло

Производи за хигиена
500 мл

Природно средство за чистење стакло
Количина на залиха: 6
370 ден
Чистење на прозори
Средство за чистење стакло со природен состав кој не остава ленти. Може да се користи за чистење, меѓу другото: прозорци, огледала, стаклени врати, стаклени предмети. Работи и на различни површини, вклучувајќи керамика, плочки, порцелан, нерѓосувачки челик, хром и гранитни кујнски површини.
25% попуст за прво купување >>
arrow

Природно средство за чистење стакло

Природно средство за чистење стакло

CaliGreen - решение за лесно и безбедно чистење, за Вас и Вашето семејство. Дерматолошки е докажан и сигурен за кожата. Не содржи вештачки бои, мириси, конзерванси ниту петрохемиски компоненти. За време на производниот процес не е користена нанотехнологија ниту генетски инженеринг. Органските состојки во него се биоразградливи. Овие производи се 100% од прородно потекло.

Многу учинковито ја отстранува нечистотијата и не остава траги на бришење. Се користи за чистење на прозори, стаклени површини, огледала, пластика и фруги водоотпорни повтшини. НЕ СЕ КОРИСТИ на дрвени и лакирани површини.

Произведено во Германија по највисоки еколошки стандарди за квалитет.

Сертификати: Ecogarantie, Vegan Society


За кого се препорачува?
500 мл

Начин на употреба
Распрскајте на површината и забришете со сува крпа.

Состав


arrow
CaliGreen Natural Glass Cleaner - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
Гаранција за најниска цена
CaliGreen Natural Glass Cleaner
Back to content