Spirulina Chlorella PLUS - Каливита

Go to content

Spirulina Chlorella PLUS

Spirulina Chlorella PLUS
Производи од рибно и морско потекло
100 таблети

додататок во исхраната со алги
Количина на залиха: 62
1852 ден
Spirulina Chlorella PLUS е производ кој целосно ја искористи богатството на природата. Збир на два различни, комплементарни видови алги - спирулина и хлорела - збогатени со додавање на пченична трева и луцерка - познати по нивните вредни алкализирачки својства, како и патентирана мешавина од вредни „зелени состојки“ и антиоксиданти: екстракт од лутеин, екстракт од ликопен.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

спирулина и хлорела

комплексен препарат за алкализација

додататок во исхраната со алги

Во производот Spirulina Chlorella PLUS, ја збогативме комбинацијата на на двете алги спирулина и хлорела со луцерка и пченична трева.  Таблетите содржат и една патентирана мешавина на корисни супстанци од овошје и зеленчук во кондензирана форма кои ретко се застапени во секојдневната употреба.


За кого се препорачува?
Хлорофилот во овие билки има благотворно дејство врз ацидо-базниот баланс на телото, со што се олеснува детоксикацијата и алкализацијата. Производот нуди и ефективна заштита од слободните радикали, благодарение на екстрактите од ликопен и лутеин.
 • како додаток во диетите за алкализација,
 • во случај на зголемено внесување на храна која го закиселува телото (пр.: месо, животиснки масти, малсо кое не е ладно цедено, рафинирано брашно и шеќер),
 • со цел да се внесат есенцијални аминокиселини.

Дали знаевте дека...
во едно истражување изврено на пушачи е докажан антиоксидантниот ефект на хлорелата? Со нејзината употреба се зголемува нивото на витамините Ц и Е во крвта, а се намалува уштетувањето ан ДНК.*

* Six-week supplementation with Chlorella has favorable impact on antioxidant status in Korean male smokers - Lee SH, Kang HJ, Lee HJ, Kang MH, Park YK., Nutrition. 2010 Feb;26(2):175-83. doi: 10.1016/j.nut.2009.03.010. Epub 2009 Aug 5.

*Iodine deficiency in Europe, A continuing public health problem, WHO, ISBN 978 92 4 159396 0 http://whqlibdoc.who.int/publications/2007/9789241593960_eng.pdf
100 таблети

Дозирање
1 таблета дневно или по препорака на лекар

Состав
Спирулина во прав 250 мг
Хлорела во прав 250 мг
Пченична трева во прав 100 мг
Лист од луцерка во прав 100 мг
Семе од целер во прав 15 мг
Алги во прав 15 мг
Зелка во прав 15 мг
Спанаќ во прав 15 мг
Корен од глуварче во прав 15 мг
Магдонос во прав 15 мг
Екстракт од лутеин 10 мг
Екстракт од Ликопен 10 мг
Лист од проќељ во прав 10 мг
Корен од црна ротквица во прав 10 мг
Алое вера во прав 5 мг
Брокула во прав 5 мг

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ
Оние кои страдаат од нарушување на тироидната жлезда, ве молиме побарајте лекарски совет пред примена на формулата.
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Spirulina Chlorella PLUS содржи сè што е неопходно за up-to-date алга формула. Имаме надополнета со две драгоцени именител алги со пченица трева, луцерка, како и патентирана мешавина која содржи вредни "зелени" состојки и антиоксиданси - како Алое Вера или екстракт ликопен.

Одредени видови на алги се најверојатно се нудат вредни хранливи состојки на човештвото од памтивек. Сепак, во Европа секојдневно консумирање на алгите не е широко распространета како на уште, но многу популарен во Азија, Африка, кубански и мексиканската кујна, исто така. Во западниот свет се запише на нив само во последно време, како и традиционалните Источна лекови и природни решенија се дојде до центарот на вниманието повторно, но ветувачки резултати од научните истражувања во алги, исто така, придонесе за својата благодарност.

И спирулина алга и Хлорелата се многу богати со белковини, чиј сооднос може да се зголеми до 70%, кога во прав. Токму поради овие две алги се одлични извори на протеини, кои се многу лесно да се свари. Затоа, тие се користат многу лесно. Алги видови имаат извонредна јод содржина и на тој начин нивната потрошувачка може да биде особено корисно во континентална области (во Европа околу 435 милиони луѓе имаат несоодветни внес на јод **). Јодот е неопходен за производство на тироидните хормони, соодветно метаболизмот, производството на енергија процеси, како и зачувување на здравјето на косата, кожата и ноктите. Нивната Третата важна компонента е веќе добро познат хлорофил, кој прави овие две алги важни дополнувања на детоксикација и alkalizing лекови.

Покрај тоа спирулина и хлорелата се богати извори на витамини, минерали, како и влакна, па тие се поддржи здравствени ефективно.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Spirulina Chlorella PLUS - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Spirulina Chlorella PLUS
  Back to content