Super Mega 50 - Каливита

Go to content

Super Mega 50

Super Mega 50
Мултивитамини Каливита
90 таблети

мултивитамин во мегадози
Количина на залиха: 95
2420 ден
Super Mega 50 - мултивитамин во мегадози
25% попуст за прво купување >>
стрелка

витамини во високи дози

мултивитамин во мегадози

Super Mega 50 е производ со високи дози на мултивитамини со продолжено ослободување, минерали, елементи во траги, антиоксиданти и биофлавоноиди, особено погоден за лица со интензивно темпо на живеење.


За кого се препорачува?

- на секој кој сака да му даде силна поддршка на имунолошкиот систем,

- за зголемување на отпорноста кон студеното време,

- на спортисти и лица кои се занимаваат со напорна физичка работа,

- на лица изложени на силен менатлен напор и стрес,

- во случај на неизбалансирана диета (мала количина на витамини и минерали, диете за слабеење, кај вегетарјанци),

- на активни и пасивни пушачи, како и лица кои живеат во градови со аерозагадување,

- на лица кои редовно конзумираат алкохол,

- за побрзо заздравување од болести,

- за лица кои имаат проблеми со апсорпцијата.


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
јодот учествува во нормалните ментални функции и работата на нервниот систем?
90 таблети

Дозирање
3x1 таблета дневно со оброк или по препорака на лекар

Состав
Витамин А 7500 И.Е.
Витамин Ц 250 мг
Витамин Д 400 И.Е.
Витамин Е 100 И.Е.
Витамин Б1 50 мг
Витамин Б2 50 мг
Ниацин 50 мг
Пантонтенска киселина 50 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 50 мг
Фолна киселина 200 мцг
Витамин Б12 50 мцг
Холин 50 мг
Инозитол 50 мг
ПАБА 50 мг
Биотин 50 мцг
Рутин 25 мг
Биофлавоноид комплекс 25 гр
Хесперидин комплекс 5 мг
Л-Глутатион 5 мг
Л-Цистеин 25 мг
Шипка 5 мг
Калциум 174 мг
Магнезиум 25 мг
Јод 150 мцг
Цинк 15 мг
Манган 3 мг
Железо 9 мг
Бакар 500 мцг
Селен 25 мцг
Хром 100 мцг
Бор 1 мг
Молибден 250 мцг

Високата количина на витаминот Б во производот може да доведе до карактеристична боја и мирис на урината! Не го употребувајте доколку сте алергични на некоја состојка. Доколку се сомневате во некој вид на алергија, консултирајте се со Вашиот лекар!
НЕДОСТАТОЦИ:
Симптомите на генерален недостиг на витамини вклучуваат: слабост, замор, малаксаност, депресија, намален физички и ментален перформанс, почести заболувања како резултат на намалена отпорност.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Super Mega 50 - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Super Mega 50
  Back to content