Silk & Shine Shampoo - шампон со алое вера - Каливита

Go to content

Silk & Shine Shampoo - шампон со алое вера

Козметички производи
250 мл

шампон со алое вера
Количина на залиха: 15
426 ден
густа коса
Ефектот на сјајна, здрава и густа коса!

Нежен шампон за секојдневна употреба. Длабоко ја чисти, ја поддржува структурата на косата, штити од негативните ефекти на сушењето. Неговиот нежен состав не ги иритира очите. Го заштитува здравјето на косата и скалпот.
25% попуст за прво купување >>
arrow

шампон со алое вера

шампон со алое вера

Silk & Shine е благ шампон ѕа сите типови на коса и за секојдневна употреба кој во својот состав има Алое Вера и провитамин B5. Темелно ја чисти и зајакнува структурата на косата, го олеснува чешлањето и служи како одлична заштита од штетните ефекти на боите за коса. Благодарение на внимателно селектираните состојки, не ги иритира очите.  Алое верата ја враќа природната влажност на косата и ја прави сјајна и густа.


За кого се препорачува?

Сите состојки се внимателно иѕбрани и имаат благопријатно дејство на косата и коренот. Не содржи соли, а со самото тоа е пријатен и не ги надразнува очите и е погоден ѕа нега и на детската коса. Главните состојки на овој шампон се:

Алое Вера:

  • помага повторно да се добие и одржува природната влага на косата
  • го негува осетливиот корен и ја намалува појавата на непријатните воспаленија
  • ја одржува косата сјајна, со што и дава волумен и ѕдрав изглед

Провитамин B5:

  • ја подобрува елстичноста на косата која со тоа помалку е склона кон пукање и цветање
  • и дава на косата дополнителен сјај и ја осигурува долготрајната влажност
  • ја регенерира веќе постоечката оштетена коса која настанала како последица на временските услови како и од употреба на неодговарачки средства за миење
  • Посебно се препорачува за нега на оштетена коса која биле предизвикано од долготрајна примена на агресивни средства како што се избелувачи при боење на косата или пак средства за ондулација
Го препорачуваме за:
  • секојдневна употреба за сите типови на коса,
  • погоден е за деца бидејќи не ги иритира очите.
  • благодарение на своите против-воспалителни состојки особено се препорачува за лица кои имаат сува кожа на главата.
250 мл

Начин на употреба

Состав


arrow
Silk&Shine Shampoo - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
Гаранција за најниска цена
Silk&Shine Shampoo
Back to content