Organic Noni - Каливита

Go to content

Organic Noni

нони овошјеОргански Нони е висококвалитетен нонички органски овошен сок со природен арома од органски малини.
25% попуст за прво купување >>
Organic Noni
Каливита Премиум
946 мл

додаток во исхраната со нони
Количина на залиха: 13
3344 ден
Organic Noni Pack - 4x 473 ml
Organic Noni Pack
Семејно пакување Noni - заштедете 25%
стрелка

органски нони сок

сок од органско нони

додаток во исхраната со нони

Morinda citrifolia (наречена нони на полинезиски јазик) е егзотично, специјално овошје  кое содржи повеќе состојки од витално значење. Organic Noni е комплексен производ создаден да го подобри Вашето здравје, богат со витамини, амино киселини и минерали.

Производот Organic Noni е збогатен со органска калинка, органско грозје и органска цреша кои го подобруваат неговиот вкус. За разлика од производот Polinesian Noni кој потекнува од недопрената природа, Organic noni потекнува од земјишта со органско производство.


За кого се препорачува?

Morinda citrifolia (наречена нони на полинезиски јазик) е егзотично, специјално овошје  кое содржи повеќе состојки од витално значење. Organic Noni е комплексен производ создаден да го подобри Вашето здравје, богат со витамини, амино киселини и минерали. Тие ја овозможуваат здравата функција и регенерација на клетките и ги намалуваат инфламаторните процеси во телото. Исто така, учествуваат во процесот на детоксикација во црниот дроб и имаат антибактериско, антивирусно и антифунгално дејство.

Производот Organic Noni е збогатен со органска калинка, органско грозје и органска цреша кои го подобруваат неговиот вкус. За разлика од производот Polinesian Noni кој потекнува од недопрената природа, Organic noni потекнува од земјишта со органско производство.

 

 • Јакнење на имунитетот
 • Намалување на болките и воспалителните процеси
 • Дополнителна помош при процесите на регенерација
 • Зголемување на општата сила и перформанси
 • Подобрување на расположението

Дали знаевте дека...
квалификацијата ‘органско’ може да биде дадена само доколку се исполнуваат одредени квалификации и доколку производството на органски производи покрај тоа што го зголемува квалитетот на производот, исто така ја штити почвата на која расте?
946 мл

Дозирање
2 супени лажици (30 мл) дневно

Состав
Органско нони 23900 мг
Концетрат од сок од органско бело грозје 3200 мг
Концентрат од сок од органска црна цреша 2200 мг
Концетрат ос сок од органска калинка 1300 мг

• Не надминувајте ја препорачаната дневна доза.
• Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
• Чувајте ги вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Постојат оддалечените места на Земјата каде што блажен ефектите од цивилизација остави речиси и да нема трага. Земете балансирана со Noni производи CaliVita дека се од овие области, каде хармонија меѓу човекот и природата се уште постои.

Noni (Morinda citrifolia)


Ова зимзелени растение е од автохтоно потекло на Полинезија, Малезија, Австралија и југоисточна Азија, а неговата висина се движи од големината на мала грмушка до 10 метри. Сепак, разновидноста на нејзината големина не заработуваат вниманието на светот колку што е неверојатно богат состав на овошје.

Таа содржи 18 видови на аминокиселини, вклучувајќи и многу од суштинско значење оние што на телото му треба, но не е во можност да ги синтетизира. Тоа е исто така се богати со витамини и минерали кои придонесуваат за исполнување на дневните потреби на организмот. Со содржина на други соединенија на антиоксидантни ефекти може да придонесат за заштита на нашите клетки против одредени штетни ефекти на слободните радикали. Таа има благотворно влијание врз самолечение способноста на телото. Еден од најважните состојки е гигант молекула наречена proxeronin. Од proxeronin нашето тело произведува xeronin во црниот дроб. Тоа е состојка на ензими, ефикасен поддржувач на клетките и го помага здравото функционирање на имунолошкиот систем и хормон.

Постојат многу нешта што може да го зголеми xeronin барањата на телото. Најчести ефекти, стресот и зголемена ментална и / или физички напор. А одредена сума на proxeronin е проголтан со нормална храна, но нони содржи во исклучително големи количини.

Како побарувачката за органски сертифицирани производи значително се зголемува, популарниот Polinesian Noni на располагање е направен од чисто сертифицирани органски состојки. Додека Polinesian Noni доаѓа од недопрената природа, CaliVita Органски Noni е контролирана од органско одгледување.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Organic Noni - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Organic Noni
  Organic Noni Pack
  4x 946 ml
  Back to content