OrganiCare Body Lotion - Органски Лосион за тело - Каливита

Go to content

OrganiCare Body Lotion - Органски Лосион за тело

Козметички производи
250 ml

Органски Лосион за тело
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1146 ден
Органски Лосион за тело
25% попуст за прво купување >>
arrow

Органски Лосион за тело

Органски Лосион за тело

Основните активни состојки кои ги употребуваме во производите за нега на телото и косата се: алое вера, маслиново масло, пченични никулци, лаванда, рузмарин и шеа путер. Ви ја доставуваме силата и чистотата на билките во елегантно пакување на производи со нежен и пријатен мирис кои ќе ви овозможат да ја вратите природната убавина на косата и кожата.

Брзо се апсорбира, ја опушта и штити изморената кожа. Хранливите материи кои ги содржи ја враќаат флексибилноста, мекоста и свиленкастиот сјај на кожата на целото тело.


За кого се препорачува?

-  За целото тело, за сите типови на кожа, особено за чувствителна кожа, за секојденвна употреба

-  За целото семејство, идеално за деца

-  За секој кој сака да се грижи за своето тело со органски производи, без алергени

250 мл

Начин на употреба

Состав


arrow
OrganiCare Body Lotion - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
Гаранција за најниска цена
OrganiCare Body Lotion
Back to content