Oregano Oil - Каливита

Go to content

Oregano Oil

Oregano Oil
Производи од лековити билки
30 мл

додаток во исхраната со масло од оригано
Количина на залиха: 15
1441 ден
оригано
Маслото од оригано има позитивен ефект врз одржувањето на микробната рамнотежа, варењето и апсорпцијата на храната, заштитата на клетките од слободниот радикален напад и благотворните ефекти врз активноста на имунолошкиот систем на телото.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

концентрирано оригано масло

масло од оригано

додаток во исхраната со масло од оригано

Активни состојки на маслото од оригано се флавоноидите кои се познати во народната медицина...

 


За кого се препорачува?

Активни состојки на маслото од оригано се флавоноидите кои се познати по нивните одлични антиоксидантни ефекти и неколку етерични масла.  Едно од овие, карвакролот има силни антимикробни ефекти и може да ги уништи бактериите и габичките.

 

- за инхалација, во случај на настинки или слаби горно респираторни симптоми,

- за гаргара, во случај на инфекции на усната празнина,

- за внатрешна употреба, во случај на дигестивни проблеми,

- како антиоксидант, за неутрализирање на штетните ефекти на слободните радикали,

- за надворешна употреба, за третман на акни, убоди од инсекти, за побрзо зараснување на рани и за габични инфекции..

 


Дали знаевте дека...
стариот Египет ориганото се употребувало за прекинување на кашлица, а во античка Грција за третман на рани? Во Средниот век ориганото се употребувало за да ја заштити храната од ферментација и распаѓање.
30 мл

Дозирање
Внатрешна примена: како додаток во исхраната земајте 4 капки (околу 0.17 мл) 3 пати дневно, во мала количина на вода.

Дозирања во пакување: 60

Состав
Масло од оригано 13 мг

ВНИМАНИЕ!
 • Примената на формула не може да биде замена за лекарски преглед или консултација! Тоа може да се користи за лекување на болести само ако е одобрен од страна на лекар, како додаток на општите третман!
 • Не се препорачува за време на бременоста и нега!
 • Избегнувајте контакт со очите и слузокожата (однадвор користите)!
 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Оригано е популарна повеќегодишни растенија, кои знаеме од кујната првенствено. Малкумина знаат дека за своите многубројни корисни ефекти што се применува веќе во античките времиња во популарната медицина. Да се ​​запознаат со фантастичните својства на ориганото!

Оригано е многу популарна билка која луѓето денес почнуваат да се откријат надвор од кујната, како и. Античкиот народ го ценет не само како зачин.

Името на растението е составено од грчките зборови Орос (планина) и ganos (уживање), која, исто така, се однесува на фактот дека за античката грчка тоа беше симбол на радост и среќа. Египетскиот чист тоа се поклонуваа како на свето растение на Озирис, а имаше вткаени во венци и свежо цвеќе за време ритуали. Таа имаше значајна улога во популарната медицина на древните луѓе; тие го применуваат надворешно и внатрешно во безброј случаи.

Оригано содржи неколку компоненти: испарливи масла (~3%), како што тимол, borneol, и carvacrol, кој е одговорен за своите одлични антимикробно дејство. Нејзините понатамошни компоненти се на пример флавоноиди, кои се моќни антиоксиданти; тие се подобри заштитата на клетките од слободните радикали. Покрај тоа, оригано содржи rosmarinic киселина, стероли, витамини А и Ц, како и неколку минерали. Во споредба со традиционалните форми (на пример, билки, исушени растенија), овие активни состојки се присутни во оригано масло концентрирани. Значи, ова растение, покрај поседување на моќни антимикробски ефект, е силен антиоксиданс, како и. Покрај користење на внатрешно тоа, може да се користи за мали модринки, каснувања од инсекти, и разводнета како миење на устата или вдишување.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Oregano Oil - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Oregano Oil
  Back to content