SambuRex - Каливита

Go to content

SambuRex

Поддршка на имунитетот
240 мл

поддршка на имунитетот
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1984 ден
SambuRex - Течен имунолошки засилувач
25% попуст за прво купување >>
nyíl
Calivita Samburex

екстракт од овошје од црн бозел

поддршка на имунитетот

Овој Производ во својот состав содржи висока концентрација на бозел во комбинација со други билки меѓу кои познатата Echinacea, како и витамин Ц и цинк. Подготвен е како вкусен течен производ, сојузник на секој член од семејството, да ги дочека подготвен студените месеци. Неговиот состав се одликува со голема поддршка на Вашиот имунитет, а не содржи додадени шеќери, вештачки вкусови и бои.


За кого се препорачува?
 • благодарение на неговата течна форма се препорачува на повозрасни лица, бремени жени и лица со проблеми со голтањето, за зајакнување на имуниот систем,
 • за забрзување на процесот на заздравување при настинки и грип,
 • за намалување на симптомите на црвено грло и кашлица,
 • за стимулација на варењето на храната кај лица со дигестивни проблеми,
 • не содржи алкохол што го прави идеален за деца и лица кои возат.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
билката Astralagus се користи во кинеската медицина повеќе од 2000 години за заштита на имуниот систем и зголемување на енергијата (chi)?
240 мл

Дозирање
1 кафена лажица (5 ml) дневно, може да се меша со вода или храна

Состав
Екстракт од бозел 7500 мг
Витамин Ц 100 мг
Патентирана растителна мешавина 160 мг
Цвет од Ecchinacea purpurea 102 мг
Корен од Echinacea angustifolia 48 мг
Корен од астрагалус 10 мг

Производот не се препорачува за лица алергични на растенија од родот cruciferae, лица со автоимуни заболувања и лица кои се под имуносупресивна терапија. Не се препорачува на деца под 3 годишна возраст. Не треба да се употребува подолго од 8 недели. Протресете добро пред употреба. Да се чува во ладилник по отворањето.
течен зајакнувач на имунитетот

SambuRex е формула која првенствено насочена кон заштита на имунолошкиот систем; Нејзини главни состојки се бозел и ехинацеа кои се користат за долги во популарната медицина, и кликавче која се нанесува со склоност во Источна медицина. Поради својата течна форма, овој специјален хербален може да биде доволно, дури и за оние кои поради некоја причина или друга, не сакаат таблети и капсули формули.

Бозел (Sambucus nigra) е еден од билки кои се користат за најдолго во популарната медицина. Тоа беше свето германски трева. Тоа се гледа како некој вид на лек против сите видови на болести *, во други области, пред се во ладно време, таа се користи за да се зајакне имунолошкиот систем, против кашлање, како и за промовирање на варењето на храната. За жал, во денешно време само нејзините цвеќиња се користат во повеќето места за човечка исхрана, пред се во индустријата за храна како суровина на сирупи, на пример. Малкумина знаат дека неговиот плод, ако е соодветно подготвен, исто така е погодна за човечка исхрана, бидејќи содржи неколку скапоцени активни состојки кои можат значајно да придонесат за здраво функционирање на нашето тело. Тоа е на пример богата со антиоксиданси, како што се: флавоноиди, овошни киселини, како и витамин А и Ц.

Другата важна компонента на формулата е специјално билни мешавина, која содржи ехинацеа и кликавче, која е многу популарна во Источна медицина. Ехинацеа (coneflower) е еден од најчесто користените билки за поддршка на имунолошкиот систем и е исто така погоден за да им помогне да се зачува здравјето на долниот уринарен тракт. Тоа потекнува од Северна Америка, и беше еден од најважните лекови на индиската домородци. Таа има неколку познати видови со слични ефекти. SambuRex содржи два вида на ехинацеа, ехинацеа purpurea и ехинацеа angustifolia. Кликавче се користи за повеќе од две илјади години во кинеската медицина, првенствено за заштита на имунолошкиот систем, како и за зголемување на виталноста и витална енергија (Чи).
Во прилог на билки, имаме завршено формула withvitamin Ц и цинк, како, кој, исто така, може да придонесе за правилното функционирање на имунолошкиот систем.

Хербалните активни состојки на формулата се присутни на безалкохолни екстракт, така што може да се примени безбедно од оние кои возат автомобил или ракување со машини. Како што е алкохол без, таа може да се дава на деца, иако тоа не се препорачува за деца под едногодишна возраст. (Види ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ подолу). Тоа е пријатно вкус, слатка течност, која не содржи додаден шеќер, вештачки засладувачи или вештачки конзерванси.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ
Чувајте го во фрижидер уште отворена.
Не се препорачува за оние кои се чувствителни на Cruciferae семејство.
Не се препорачува за деца на возраст од 1.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 30 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  nyíl
  SambuRex - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  nyíl
  Гаранција за најниска цена
  SambuRex
  SambuRex Pack
  4 x 240 ml
  Back to content