#partyUp - Каливита

Go to content

#partyUp

Други производи Каливита
60 капсули

Додаток во исхраната
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1655 ден
#partyUp - спремен за забава
25% попуст за прво купување >>
#partyUp - ги намалува симптомите на мамурлак

Calivita #partyUp

за мамурлак

Додаток во исхраната

Овој производ содржи единствена комбинација на витамини, минерали, аминокиселини, антиоксиданси и билки, кои се наменети за сите активни луѓе, посебно после забави, семејни прослави или повремено дружење со алкохол.
Во својот состав содржи магнезиум, Витамин Ц, Б6 и фолна киселина кои придонесуваат за намалување на уморот и исцрпеноста.
Овој производ е во форма на вегетаријанска капсула и не содржи вештачки додатоци.

За кого се препорачува?

Овој производ има формула за ревитализација на целиот организам, а посебно е погоден за прочистување на џигерот. #partyUp има едиствена комбинација на природни состојки, кои се споени во целина за да дадат помош на организмот по конзумација на алкохол. Синергичното делување на неговите активни состојки може да помогне во ублажување на непријатните последици при конзумирањето на алкохол. Содржи Магнезиум, Витамин Б6 и фолна киселина кои придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста, додека Витаминот Ц и Цинкот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативниот стрес.

Ова е уникатен производ од нашата палета со комплексен состав каков што нема на пазарот. Дознајте повеќе за производот#partyUpи ефектите кои ги има од 5-те основни состојки наведени во продолжение:

 • Витамините Ц, Б1, Б6 и фолната киселина, како и гама линоленската киселина ја намалуваат инфламацијата на Вашето тело предизвикана од алкохолот, додека истовремено го регенерираат и зајакнуваат Вашиот имунолошки систем.
 • Магнезиумот и цинкотги надополнуваат потрошените минералии помагаат во разградбата на алкохолот.
 • Аминокиселините кои содржат сулфур, како и млечниот трн го штитат црниот дроб и го помагаат процесот на детоксикација.
 • Нопалот и ѓумбиротго смируваат желудникот.
 • Двата типови на женшен помагаат востабилизирање на функцијата на нервниот систем и враќање на концентрацијата.

 Зошто да го одберете #partyUp?

 Затоа што е уникатенкомплексен производсо своите 14 активни состојки и ефект од пет аспекти.

 • Затоа што производот не содржи вештачки стимулансии постигнува природен и нежен ефект.
 • Затоа штоне содржи кофеин.
 • Затоа што производотвоопшто не содржи адитиви.
 • Затоа што капсулите се само на растителна база, па вегетаријанците може слободно да го употребуваат #PartyUp.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Декаво просек 75% од луѓето се сретнуваат со неоја форма на мамурлук по конзумација на алкохол? Овој производ во својот состав не содржи хемиски стимуланси, вештачки додатоци, кофеин како ни состојки од животинско потекло.

ИЗВОР:
Red ginseng relieves the effects of alcohol consumption and hangover symptoms in healthy men: a randomized crossover study – Lee et al., Food Funct., 2014, 5, 528; Interventions for preventing or treating alcohol hangover: systematic review of randomised controlled trials - Max H Pittler et al., BMJ. 2005 Dec 24;331(7531):1515-8. ; Ginger in gastrointestinal disorders: A systematic review of clinical trials – Bodagh et al., Food Sci Nutr. 2019 Jan; 7(1): 96–108.; Antioxidant Treatment and Alcoholism - Camila S. Silva, PhD et al., in Molecular Aspects of Alcohol and Nutrition; Cactus (Opuntia ficus-indica): A Review on its Antioxidants Properties and Potential Pharmacological Use in Chronic Diseases - Ulises Osuna-Martínez et al., Nat Prod Chem Res 2014, 2:6
60 капсули

Дозирање
2 капсули дневно или по препорака на лекар или фармацевт

Состав
Витамин Ц 40 мг
Витамин Б1 100 мцг
Витамин Б6 (пиридоксин) 250 мцг
Фолна киселина 50 мцг
Магнезиум (магнезиум бисглицинат) 60 мг
Цинк бисглицинат 1.5 мг
Нопал кактус 50 мг
Екстракт од млечен трн 37.5 мг
Л-Метионин 37.5 мг
Л-Цистеин 37.5 мг
Сибирски женшен 25 мг
Корен од ѓумбир во прав 15 мг
-Гама-линоленска киселина 15 мг
Корејски црвен женшен во прав 15 мг

Производот #partyUp не штити од труење со алкохол! Конзумирајте алкохол одговорно и умерено! Не конзумирајте алкохол при бременост или доколку доите! Лица кои се на терапија со лекови треба да се советуваат со својот лекар.
Не се препорачува за лица со шеќерна болест, оштетување на кардиоваскуланиот систем, трудници, доилки и деца.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 30 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.

  #partyUp - Осврти на производи

  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  Гаранција за најниска цена
  #partyUp
  Back to content