Vital B - Каливита

Go to content

Vital B

Vital B
Мултивитамини Каливита
90 таблети

мултивитамин за крвна група Б
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1459 ден
тест на крвта
Дополнување на диета компатибилна со крвната група Б

Современи додатоци во исхраната кои се сеопфатен додаток на диетата компатибилна со крвната група Б
25% попуст за прво купување >>
стрелка

витамини за крвна група B

мултивитамин за крвна група Б

Крвната група Б се развила за време на миграцијата на населението кога луѓето се адаптирале на климатските услови. Нивната исхрана е типично мешана, па производот наменет за оваа крвна група содржи голема количина на витамини и минерали. Тие се надополнети со билки како бозел, реиши и шитаке печурки.


За кого се препорачува?

- за одржување на здравите физиолошки процеси и виталноста

- за поддршка на функцијата на имуниот систем,

- за зголемување на отпорноста во периоди на грип и настинки,

- за надополнување на исхраната кај лица со крвна група Б,

- за забрзување на заздравувањето од болести.

 


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
екстрактот од бозел може значајно да ги намали и скрати симптомите од грип? *

* Pilot Clinical Study on a Proprietary Elderberry Extract: Efficacy in Addressing Influenza Symptoms: Online Journal of Pharmacology and PharmacoKinetics, 5: 32‐43, 2009
 1. Корисниците на овој п
90 таблети

Дозирање
3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар

Состав
Бета каротен 2000 И.Е.
Витамин Е 10 И.Е.
Витамин Ц 60 мг
Витамин Б1 1.4 мг
Витамин Б2 1.6 мг
Ниацин 18 мг
Пантонтенска киселина 5 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 2 мг
Фолна киселина 50 мцг
Витамин Б12 1 мцг
Холин 20 мг
Инозитол 20 мг
ПАБА 5 мг
Биотин 40 мцг
Рутин 4 мг
Цитрусен биофлавоноиден комплекс 4 мг
Хесперидин комплекс 5 мг
Јод 50 мцг
Калциум 207.8 мг
Магнезиум 100 мг
Железо 3 мг
Бакар 0.5 мг
Цинк 5 мг
Хром 20 мцг
Селен 15 мцг
Манган 1 мг
Молибден 80 мцг
Бор 50 мцг
Силициум 1 мг
Л-Глутатион 5 мг
Л-Цистеин 20 мг
Бромелаин 25 мг
Лецитин 100 мг
Екстракт од сладок корен 10 мг
Магдонос во прав 50 мг
Брокула во прав 50 мг
Екстракт од бозел 10 мг
Реиши печурка 10 мг
Шитаке печурка 10 мг


Серијата Vital на производи е мултивитамин прилагодена на индивидуалните потреби на луѓе со различни крвни групи, содржи околу 40 различни активни состојки: витамини, минерали, растителни состојки.

Крвна група „Б“

Ако имате крвна група Б, припаѓате на номадите. Вашиот имунолошки систем треба да биде силен по природа и дигестивниот тракт треба да биде толерантен. Најдобар одговор на стресот е креативна активност. За да ја одржите фигурата, треба да одржувате рамнотежа помеѓу физичката активност и менталната активност. За луѓето со крвна група „Б“, суштината на преживувањето е живеење во хармонија, работа, вежбање и урамнотежена исхрана. За нив се препорачува да ги користат во нивната секојдневна исхрана, покрај целосниот спектар на витамини и минерали, растителни состојки како што се варовник, магдонос, брокула, црна маренса, печурки од реиши и шитаке.

НЕДОСТАТОЦИ:
Симптомите на генерален недостиг на витамини вклучуваат: слабост, замор, малаксаност, депресија, намален физички и ментален перформанс, почести заболувања како резултат на намалена отпорност.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Vital B - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Vital B
  Back to content