Liquid C + bioflavonoids - Каливита

Go to content

Liquid C + bioflavonoids

Liquid C + bioflavonoids
Витамини Каливита
240 мл.

Течен витамин Ц
Количина на залиха: 20
1280 ден
Течен витамин ЦФормулата содржи комплекс на антиоксиданти, чии активни состојки, дејствувајќи синергистички, обезбедуваат заштита од слободни радикали. Благодарение на течната форма на Liquid C + bioflavonoids, се препорачува за лица кои имаат проблеми со голтање големи таблети или капсули.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

Природен витамин Ц во течност

Течен витамин Ц

Течниот витамиин Ц (Liquid C) е производ кој содржи витамин Ц, биофлавоноиди и шипка, засладен со органски сок од агава, без додаток на вештачки бои и други шеќери, создаден за сите оние кои преферираат додатоци во исхраната во течен облик.

За кого се препорачува?

 • Имајќи во предвид дека лесно се голта, се препорачува на постари особи, трудници, деца и сите оние кои патат од тегоби поврзани со голтање, со што сепак имаат потреба за дополна со виотамин Ц
 • Лица кои се склони на инфекции, со цел зајакнување на имунитетот
 • За сите лица за време на зимските месеци
 • Лица кои редовно кинзумираат алкохол

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Дали знаевте дека храната истотака може да се збогати со витамин Ц? на пример можете да го додадете на омилениот милкшејк, јогурт или било кој друг оброк кој нема дополнително да го подгревате и на тој начин ќе ја збогатите храната без промена на вкусот!
240 мл.

Дозирање
2,5 мл. (приближно пола кафена лажичка) дневно, може да се помеша со вода или храна

Состав
Витамин Ц 166.7 мг
Биофлавоноид комплекс 166.7 мг
Екстракт од шипка 166.7 мг
Рутин 5.5 мг
Хесперидин 5.5 мг
Ацерола во прав 2.8 мг


Прекрасните, сеопфатни својства на витаминот Ц се широко познати ... но во комбинација со агруми биофлавоноиди, рутин, хесперидин, овошје од дива роза и ацерола и сите во течна форма ...

Ова е тоа!

Liquid C + Bioflavonoids не содржи додаден шеќер или вештачки засладувачи. Пријатниот вкус на производот е предизвикан само од природни состојки.

Во моментов, нерастворливи компоненти се користат за производство на течност Ц: биофлавоноиди, хесперидин и рутин, што може да предизвика заматен изглед на производот.

Како работат компонентите на производот?

 • влијаат на правилната синтеза на колагенот (витамин Ц)
 • грижа за правилно функционирање на нервниот систем (витамин Ц)
 • зајакнување на имунолошкиот систем (витамин Ц, шипинка)
 • зголемување на апсорпцијата на железо (витамин Ц)
 • поддршка на енергетскиот метаболизам (витамин Ц)
 • придонесе за намалување на замор и замор (витамин Ц, ацерола)
 • тие учествуваат во соодветниот тек на психолошките функции (витамин Ц)
 • имаат антиоксидантно дејство (витамин Ц, шипинка)
 • зголемување на виталноста (шипинка, ацерола)

За кого можеме да препорачаме течност Ц?

 • Луѓето кои имаат проблеми со голтање таблети / капсули, особено постарите лица.
 • Луѓето склони кон инфекција, за поддршка на имунолошкиот систем.
 • Корисници на мобилни телефони, компјутери, итн.
 • Активни и пасивни пушачи на тутун.
 • Resителите на загадени градски агломерации.

Производот е збогатен и со агруми биофлавоноиди и дополнителна количина на рутин и хесперидин.

Дали знаете дека ... Можете да додадете Liquid C + Bioflavonoids во вода, коктели или јогурти, за да можете да ја зголемите количината на витамин Ц во вашите оброци?

НЕДОСТАТОЦИ:
Симптоми кои вклучуваат недостаток на витамин Ц: слаб имун систем, подложност кон инфекции, поспора опоравка по болест, продолжено зацелување на рани и повреди, успорено згрутчување на крвта, крварење на непцата, болки во мускулите...
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Liquid C - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Liquid C Plus
  Back to content