Easy Time - Каливита

Go to content

Easy Time

Easy Time
Помош во варењето
60 капсули

додаток во исхраната за лесен ден
Количина на залиха: 18
1943 ден
Easy Time - додаток во исхраната за лесен ден
25% попуст за прво купување >>
стрелка
Calivita Easy Time

природна помош при дефекацијата

додаток во исхраната за лесен ден

Easy Time е додаток во исхраната кој содржи влакна (глукоманан) и билки како Каскара и Сена кои се добри за комфорот на цревниот тракт.

За кого се препорачува?
 • За полесно празнење/чистење на цревата, за воспоставување на нормална работа на цревата.
 • Како поддршка на правилната функција на цревниот тракт
 • За олеснето празнење на цревата без напрегање
 • За поголем комфор на интестиналниот тракт
60 капсули

Дозирање
1 капсула пред спиење или по препорака на лекар

Состав
Кора од каскара во прав 100 мг
Плод од сена во прав 100 мг
Глукоманан 200 мг
Капсацин 1 мг


Брз, ефективен, природно

Со помош на активните состојки на новиот производ EasyTime што содржи влакна и важни растителни супстанции, за кратко време, можете да помогнете во забрзување на перисталтичките движења на цревата и редовната дефекација. Земете една капсула навечер и чувствувајте олеснување наутро. Благодарение на редовната, утринска дефекација, без непотребни напори, вашиот ритам и удобност во секојдневниот живот ќе се подобри.

Капсаицинот е една од активните состојки на чили пиперки. Го стимулира лачењето на дигестивните сокови, поддржувајќи ги дигестивните процеси.

Cassia fistula - Плод од сена во прав - ги поддржува дигестивните процеси, правилната функција на цревата и редовната дефекација. За време на цветни, тубуларното пајачно дрво е покриено со жолти цвеќиња, па оттука и неговото англиско име "Златен туш". Ова растение потекнува од Индија.

Глукоманнан - друго име за „изрод“ или „ѓаволски јазик“ се користи во Кина и Јапонија илјадници години. Ова е еден вид растворливи во вода влакна што не се вари. Има способност да врзува голем број молекули на вода, така што отекува силно, зголемувајќи го неговиот волумен и на тој начин влијае на гладот. Исто така, помага да се релаксираат фекалните маси, што ја олеснува редовната дефекација.

Каскара - Rhamnus purshiana - кората на американскиот венец се смета за една од најсилните растенија што се користат со векови од луѓето. Кората на американскиот hellebore поддржува правилно функционирање на дигестивниот тракт - ги зајакнува интестиналните движења и ефикасно ја поддржува нивната работа.

Обидете се со лесно време, содржејќи ја суштината на природните растителни состојки. Земете 1 капсула навечер и започнете го денот со леснотија.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Easy Time - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Easy Time Calivita
  Back to content