qProtect - Каливита

Go to content

qProtect

qProtect
Антиоксиданси Каливита
90 таблети

антиоксидант со гинко
Количина на залиха: Само со нарачка по телефон/e-mail
650 ден
многу шахФизичка и ментална кондиција

Подготовка која ја надополнува дневната исхрана со антиоксиданти - бета каротен, витамини Ц и Е, селен и лисја од лисја од гинко билоба.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

гинко и антиоксиданти

антиоксидант со гинко

qProtect е производ  кој во својот состав ја содржи билката гинко билоба. Овој производ го надополнивме со четири значајни антиоксиданти: витамин Ц, бета каротен, витамин Е и селен...


За кого се препорачува?

qProtect е производ за секојдневна заштита на клетките кој во својот состав ја содржи билката гинко билоба. Оваа билка овозможува соодветна циркулација на крвта, ја подобрува мозочната функција, концентрацијата и меморијата. Овој производ го надополнивме со четири значајни антиоксиданти: витамин Ц, бета каротен, витамин Е и селен, кои можат да бидат особено делотворни доколку се даваат во комбинација и да обезбедат соодветен дотур на кислород и хранливи материи на клетките.

- на секој кој сака секојдневна антиоксидантна заштита,

- на лица изложени на секојдневен стрес,

- на секој кој сака да ја одржи менталната и физичката свежина,

- на постари лица кои сакаат да ја задржат нормалната мозочна функција и меморијата,

- на лица кои страдаат од кардиоваскуларни проблеми,

- на лица кои имаат студени екстремитети,

- на лица кои страдаат од тинитус (зуење во ушите),

- на лица со несоодветен начин на исхрана,

- на активни и пасивни пушачи како и лица изложени на аерозагадување,

- на лица кои редовно конзумираат алкохол.


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Слободните радикали не се јавуваат само од надворешни извори, туку и нашето тело секојдневно ги конзумира? Антиоксидантите ја помагаат заштитата од штетните ефекти на слободните радикали, додека истовремено ги забавуваат знаците на стареењето.
90 таблети

Дозирање
1-3 таблети дневно или по препорака на лекар

Состав
Бета каротен 3000 И.Е.
Витамин Ц 60 мг
Витамин Е 10 И.Е.
Селен 20 мцг
Лист од гинко билоба 50 мг
Доколку производот се зема подолг период и во поголеми дози, може да се појават: црвенило, чешање, анксиозност, несоница, пролив или повраќање. Употребата на гинко билоба не е препорачлива за време на бременост, доење, истовремено со употреба на антикоагуланси и пред операција, затоа што може да го продолжи времето на згрутчување на крвта. Пациентите со дијабет треба да се консултираат со лекар пред употреба на производот.
За многумина од нас, не само важно е зачувување на здравјето, туку и зачувување на разновидна фитнес до доцна ...

Главната состојка на производот е гинко, кој, покрај познатите антиоксидантни својства, исто така, има корисен ефект врз многу телесни функции. qProtect, исто така, содржи вредни витамини C, E и β-каротин и селен.

Како функционираат компонентите qProtect?

 • имаат силни антиоксидантни својства, помагајќи да се заштитат клетките од стареење (витамин Ц, Е, селен, гинко)
 • го поддржуваат правилниот проток на крв, обезбедувајќи соодветно снабдување со крв во очите и слухот (јапонски гинко)
 • помогне да се задржи добра меморија (јапонски гинко)
 • тие се грижат за точноста на когнитивните процеси (јапонски гинко)
 • позитивно влијаат врз функционирањето на крвните садови (витамин Ц)
 • тие го елиминираат чувството на замор и замор (витамин Ц)
 • грижа за нервниот систем и соодветни психолошки функции (витамин Ц)
 • поддршка имунитет (витамин Ц, селен)
 • позитивно влијаат врз окото (витамин А од бета-каротин)
 • поддршка за зачувување на здрава кожа (витамин А од бета-каротин)
 • грижа за тироидната жлезда (селен)

Кого особено препорачуваме?

 • Луѓето бараат дневна антиоксидантна заштита.
 • Луѓе со стресен животен стил.
 • Сите кои сакаат да ги задржат своите физички и ментални способности за долго време.
 • Луѓето кои сакаат да го поддржат функционирањето на нервниот систем, чуваат добра меморија.
 • Сите кои се грижат за циркулаторниот систем.
 • Луѓе кои се неразумно хранети.
 • Жители на големи агломерации.
 • Сите оние кои користат мобилни телефони, компјутери итн.

Дали знаете дека ... слободните радикали доаѓаат не само од надворешни извори? Вашето тело ги произведува секој ден. Затоа понудата на антиоксиданти е толку важна, што помага да се заштитат од штетните ефекти на слободните радикали, што може да ги забави знаците на стареење.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  qProtect - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  qProtect
  Back to content