Ocean 21 - Каливита

Go to content

Ocean 21

Ocean 21
Каливита Премиум
946 мл

додаток во исхраната со алги и Алое вера
Количина на залиха: 18
3386 ден
Ocean 21 - алги за алкализирање и Алое вера
25% попуст за прво купување >>
стрелка

алги и Алое вера

алги за алкализирање и Алое вера

додаток во исхраната со алги и Алое вера

Ocean 21 е комплексен течен производ на база на Алое вера и други алги, а воедно содржи повеќе од 200 активни состојки како тахебо, брусница, ротквица, морков и патентирана мешавина.


За кого се препорачува?

Производот ја помага детоксикацијата и регенерацијата на телото и ја зголемува неговата отпорност. Сите овие особини одат во форма на вкусна течност.

 

- на лица во фаза на детоксикација, кои би сакале да направат алкализација, суплементација и да помогнат во третманот на разни состојби,

- на лица кои се соочуваат со дигестивни проблеми, со цел да се воспостави нормална цревна функција,

- на лица на диета за слабеење, со цел да се одржат нормалните метаболни процеси,

- на лица кои страдаат од проблеми со тироидната жлезда, со цел да воспостават нормална функција на истата,

- на лица кои имаат кршливи нокти и коса и чија што кожа е нефлексибилна.

- на лица со дефицит на витамини и минерали и кои би сакале да воспостават виталност за кратко време,

- на секој кој сака да ја подобри функцијата на имуниот систем и да ја помогне регенерацијата на организмот,

- на оние на диета против Candida, како додаток на третманот.


Дали знаевте дека...
антрахинотните, кои се основни материи во процесот на детоксикацијата и ги има во нони, може да се најдат и во Алое вера?
946 мл

Дозирање
2 супени лажици 1-2 пати дневно

Состав
Природен сок од алое вера 2 гр
Патентирана мешавинa на растителни морски екстракти 3100 мг
Тахебо во прав 1100 мг
Концентриран сок од брусница 600 мг
Екстракт од црвена репка 350 мг
Екстракт од морков 350 мг
Комплекс од минерали во трагови 330 мцг

 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Флората на океаните - за разлика од земјоделското земјиште и растенијата се хранат со почвата - е релативно недопрена дури и во почетокот на 21 век. Ocean 21 содржи повеќе од 200 скапоцени активни материи корисни за телото (8 видови на морски алги, лековити билки, витамини и антиоксиданси, околу 60 видови на минерали, околу 24 аминокиселини и ензими).

Морски алги

Морски алги е исклучително богата со јод. Јодот е потребно за производство на тироидните хормони жлезда и е неопходен за производство на енергија процеси на телото. Покрај тоа, морски алги се богати со протеини, амино киселини и ензими, како и неколку корисни минерали вклучувајќи железо, калциум, калиум, магнезиум, селен.

Алое Вера

Иако е најмногу познат на луѓето како состојка во кожата лосиони (поради мазнење и хидрантни ефекти), на вкусен растенијата Алое Вера содржи речиси 200 видови на активни материи кои можат да бидат од корист за здравјето, вклучувајќи бројни витамини и минерали.

Pau D'Arco

Дрвото кое живее во дождовните шуми и планини од Јужна Америка, кората има многу богата со минерали, кои се богати со калиум, калциум и железо. Исто така, таа содржи неколку одлични антиоксиданси како витамин Ц и селен. Некои студии сугерираат дека Пау D'Arco може да им помогне на поддршка на имунолошкиот систем функција.

Океан 21 помага обезбеди квалитетни хранливи поддршка за здрав и жив физиолошки процеси.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Ocean 21 - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Ocean 21
  Back to content