EveryMoment - Каливита

Go to content

EveryMoment

Козметички производи
135 гр

крема за прва помош
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1146 ден
Everymoment помош во регенерација
25% попуст за прво купување >>
arrow

крема за прва помош

крема за прва помош

Работно време, време за одмор, интимни моменти. Сето тоа се делови од нашиот живот во кои нашата кожа може да биде повредена. Покрај малите посекотини, убоди од инсекти или изгореници, во малите повреди на кожата влегуваат и повредите на површинскиот дел од кожата (епителот) при интимните односи. Затоа, помош е потребна буквално во секој момент!


За кого се препорачува?

Природна помош

EveryMoment содржи голем број на билки како еукалиптус, кучешки трн, рузмарин, зелен чај, алое вера, камилица и алга хлорела. Овие активни состојки имаат антивоспалителни и антимикробни ефекти и може да придонесат во регенерирање по мали повреди, додека истовремено ја хранат и хидратизираат кожата и ги релаксираат уморните мускули. Исто така, состојката Л-аргинин ја подобрува циркулацијата на крвта, а колагенот ја зголемува флексибилноста на мускулите.


  • На целото семејство за мали повреди на кожата, убоди од инсекти или изгореници за подобра регенерација, хидратизација и дезинфекција на кожата, како и за намалување на воспалението.
  • На сите оние на кои им е потребен мускулен релаксант по спортување.
  • На секоја жена за одржување на вагиналното здравје.
  • На жени по пораѓај за враќање на флексибилноста на вагината.
  • На жени во постменопауза за намалување на непријатната вагинална сувост.
  • На сите оние кои сакаат да ја витализираат кожата при масажа.

Зошто да го одберете EveryMoment?
  • Природен состав на база на билки.
  • Природни, модерни помошни состојки без парабен.
  • Широк спектар на употреба.
  • Практично пакување.
135 гр

Начин на употреба
1-3 пати на ден само за надворешна употреба

Состав


arrow
EveryMoment - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
Гаранција за најниска цена
EveryMoment Calivita
Back to content