CaliGreen Natural Bathroom Cleaner - Каливита

Go to content

CaliGreen Natural Bathroom Cleaner

Производи за хигиена
500 мл

Природно средство за чистење на бањата
Количина на залиха: 4
395 ден
жена во бањата
Чиста бања без напор

Единицата за чистење на бањите е дизајнирана за сите видови предмети во бањата: плочки, туш кабина, када, кади со кал и туш кабини. Отстранете ги седиментите од сапун, тврда вода, 'рѓа, протекување вода.
25% попуст за прво купување >>
arrow

Природно средство за чистење на бањата

Природно средство за чистење на бањата

CaliGreen - решение за лесно и безбедно чистење, за Вас и Вашето семејство. Дерматолошки е докажан и сигурен за кожата. Не содржи вештачки бои, мириси, конзерванси ниту петрохемиски компоненти. За време на производниот процес не е користена нанотехнологија ниту генетски инженеринг. Органските состојки во него се биоразградливи. Овие производи се 100% од прородно потекло.

Прикладно за чистење на славини, умивалници, кади, плочки и туш кабини.

Произведено во Германија по највисоки еколошки стандарди за квалитет.

Сертификати: Ecogarantie, Vegan Society

Начин на употреба: Распрскајте по површината, протријте и оставете да делува 1-5 минути во зависност од степенот на нелистотија. Потоа пребришете со крпа и исплакнете со вода. Пред употреба проверете ја делотворноста на скриен дел од површината која сакате да ја чистите. Не го користете овој производ на површини од мрамор или природен камен, ниту пак на површини кои не се отпорни на киселини. за отстранување на трдокорните наслаги на каменец, натопете ја крпата со средствоо за чистење, ставете ја преку кеменецот или замотајте ја преку славината и оставете да делува некое време (во зависност од степенот за каменецот). Исплакнете со чиста вода и темелно пребришете.


За кого се препорачува?
500 мл

Начин на употреба
Распрскајте по површината, протријте и оставете да делува 1-5 минути, во зависност од степенот на нечистотија. Пото пребришете со крпа и исплакнете со вода.

Состав


arrow
CaliGreen Natural Bathroom Cleaner - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
Гаранција за најниска цена
CaliGreen Natural Bathroom Cleaner
Back to content