Resveratrol PLUS - Каливита

Go to content

Resveratrol PLUS

Resveratrol PLUS
Антиоксиданси Каливита
60 капсули

додаток во исхраната
Количина на залиха: 17
1871 ден
црвено виноВеројатно знаете за здравствените својства на црвено вино. Ресвератрол ПЛУС е уникатен сет на антиоксиданти со највисок квалитет - извор на концентрирана сила на полифеноли - ресвератрол добиен од црвено грозје, збогатен со екстракт од грозје и коензим Q10.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

транс ресвератрол - антиоксиданс

додаток во исхраната

Во овој производ со врвен квалитет го искомбиниравме исклучителниот ресвератрол добиен од црно вино со семки од грозје заедно со конезимот Q10 .


За кого се препорачува?

Во овој производ со врвен квалитет го искомбиниравме исклучителниот ресвератрол добиен од црно вино со семки од грозје кои ги штитат крвните садови со конезимот Q10 кој им дава енергија на клетките, за да ја обезбедиме најдобрата заштита на кардиоваскуларниот систем. Исто така, состојките на овој производ помагаат во заштитата од слободните радикали и го забавуваат процесот на стареењето.

 

- на лица кои страдаат од кардиоваскуларни заболувања и проблеми со крвниот притисок, на лица кои имаат фамилијарна анамнеза за таков вид на заболувања и сите оние кои сакаат да го зачуваат здравјето на сопственото тело,

- на лица изложени на ментален и физички напор,

- на оние кои живеат стресен начин на живот,

- на пушачите,

- на оние кои сакаат да ги почувствуваат позитивните ефекти на ресвератролот без притоа да треба да конзумираат алкохол,

- на секој кој сака да живее подолг, поздрав и поактивен начин на живот.


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Треба да испиете 10 шишиња црно вино и да изедете 4 кг лосос за да си обезбедите доволно ресвератрол и коензим Q10 како во една таблета Resveratrol Plus!

Французите кои се познати по умереното конзумирање на вино се поздрави и живеат подолго во споредба со други нации кои конзумираат иста количина на заситени масни киселини? Откриено е дека поволниот ефект не е резултат на самиот алкохол, туку на ресвератролот пронајден во црното вино.*

*The French Paradox; Lessons for other countries - Ferrieres, J. (2004).  Heart 90 (1): 107–111
60 капсули

Дозирање
1 капсула дневно или по препорака на лекар

Состав
Екстракт од ресвератрол 100 мг
Екстракт од семки од грозје 50 мг
Коензим Q10 20 мг

Доколку страдате од хронично заболување или земате лекови, консултирајте се со Вашиот лекар пред да го земете производот!
Ресвератрол ПЛУС е уникатен сет на состојки со врвен квалитет - извор на концентрирана јачина на полифенол ресвератрол добиен од црвено грозје, подобрен со екстракт од грозје и коензим Q10.

Корисен ефект на ресвератролот од црвено вино

Според старата вистина, чаша со добро црвено вино има многу позитивен ефект врз нашето здравје. Во раните деведесетти, оваа мудрост се најде потврда во бројни научни студии за феноменот на "францускиот парадокс". Излегува дека и покрај исхраната богата со заситени масти, француското општество има значително помалку случаи на кардиоваскуларни заболувања отколку во другите земји кои се набљудувани. Објаснувањето на овој феномен не е во генетската предиспозиција на Французите, туку во редовната потрошувачка на висококвалитетно црвено вино, богата со полифеноли. Најкарактеристичниот полифенол на црвено вино е ресвератрол, кој е познат по неговите корисни ефекти врз кардиоваскуларниот систем.

Во природата, ова соединение се јавува во четири хемиски форми, од кои повеќето биолошки активни се транс-ресвератрол. Поголемиот дел од оваа супстанција се наоѓа во кожата и семките од грозје, што исто така го објаснува своето присуство во црвено вино (просечно 2-3 mg / l црвено вино).

Кого препорачуваме да го користите ресвератрол?

 • Луѓе кои сакаат да помогнат во функционирањето на циркулаторниот систем.
 • Луѓето преземаат интензивни физички и ментални напори.
 • Луѓе со стресен животен стил.
 • Луѓе кои би сакале да ги искористат предностите на корисни својства на ресвератрол без потреба од прекумерна консумација на алкохол.
 • Сите кои сакаат да уживаат во долг и здрав живот.
 • Пушачи.

ВИЕ ЗНАЕТЕ ДА?
Ќе треба да пиете 10 шишиња црвено вино и да јадете 4 килограми лосос за да добиете количина на ресвератрол и коензим Q10 што е содржан во еден Resveratrol Plus!
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Resveratrol PLUS - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Resveratrol PLUS
  Back to content