Rhodiolin - Каливита

Go to content

Rhodiolin

Rhodiolin
Производи од лековити билки
120 капсули

додаток во исхраната
Количина на залиха: 37
1943 ден
Rhodiola roseaМедицинското растение Rhodiola rosea е класифицирано како т.н. адаптогени или растенија кои ја зајакнуваат отпорноста на телото кон физичкиот и менталниот стрес, како и нејзините ефекти.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

Rhodiola rosea

анти-стрес производ


додаток во исхраната

Се чувствувате како стресот да владее со Вас и Ви ги намалува здравјето и ефективноста?

Основната состојка на производот Rhodiolin, Rhodiola rosea е aдаптогена билка, а дополнет е и со минералот цинк.


За кого се препорачува?

Основната состојка на производот Rhodiolin, Rhodiola rosea, е aдаптогена билка. Активните состојки на билката имаат позитивни ефекти на централниот нервен систем, што е причина за пораст на концентрацијата, физичката и менталната сила. Производот може да биде корисен во периоди на учење, спортување и покачено ниво на стрес бидејки го намалува менатлниот замор и може да придонесе за општа добра кондиција. Производот е дополнет со минералот цинк, што ја зголемува отпорноста на телото кон заболувања, додека го намалува стресот и симптомите предизвикани од напорниот начин на живот.

 

- на лица изложени на стрес во секојдневниот начин на живот,

- во случај на физички и ментален напор,

- за покачување на нивото на енергија и концентрацијата,

- за зголемување на отпорноста не телото,

- за третман на несоница (го помага заспивањето и будењето).


Дали знаевте дека...
адаптогените билки се користат во нашето тело само во количина во која се потребни? Ни помалку, ни повеќе! Благодарение на оваа одлична особина, овие билки за разлика од лекарствата не предизвикуваат зависност, немаат несакани ефекти, нежно соработуваат за Вашиот организам и нивниот ефект останува силен и по подолга употреба.
120 капсули

Дозирање
1-3 капсули дневно

Состав
Планинска ружа 100 мг
Цинк 5 мг

 • Консултирате со квалификуван лекар пред да земете било каков додаток.
 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоци во исхраната не може да ја замени избалансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Речиси секој ден човекот е изложен на стрес. Обид да се задоволат барањата на работа, во училиште, дома и дома, конфликти, финансиски проблеми, брзо темпо на живот, загадување на животната средина - овие фактори обично се поврзуваат со висок стрес, кој на долг рок е неповолен за нашето тело. Планината - со векови се користи за поддршка на нервниот систем и е природно решение за стресните луѓе.

Rhodiola rosea е фабрика која расте на надморска височина од 3000 метри, исто така позната како "златен корен" или "арктички корен". Луѓето од Јужна и Централна Азија го користат тоа илјадници години. Првата евиденција за здравствените својства на планината Рисарија може да се најде во тибетските книги.

Карактеристики на Rhodiola rosea

Планината розацеа е специјален адаптоген со многу својства што го прават лидер меѓу другите адаптогени растенија.

Како функционираат активните состојки на Rhodiolin?


Rhodiola rosea - состојки содржани во него:
 • го поддржуваат телото за време на периоди на стрес и зголемен физички напор
 • тие имаат корисен ефект врз нервниот систем
 • подржува соодветна циркулација на крвта
 • тие го поддржуваат снабдувањето на клетките со кислород и хранливи материи
 • тие придонесуваат за оптимални когнитивни и ментални функции
 • тие штитат од оксидативен стрес

цинк:
 • тоа позитивно влијае врз когнитивните процеси
 • ја поддржува заштитата на клетките од штетните ефекти на слободните радикали
 • Се грижи за здравјето на кожата, косата и ноктите, што е исклучително важно за време на периоди на зголемен стрес
 • го зајакнува имунитетот
 • Додатокот во цинк производ го прави производот уште поефикасен.

Кого препорачуваме да го користиме Родиоло розеа посебно?

 • Луѓе изложени на стрес.
 • Во периодот на зголемен ментален и физички напор.
 • Луѓе кои се дефицитарни со енергија.
 • Спортисти.
 • Луѓето кои имаат проблеми да заспијат.

Дали знаевте дека ... адаптогените помагаат да се одржи телото во состојба на природна рамнотежа и да покаже само такво влијание врз физиолошките процеси кои се посакуваат во одредена ситуација?
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Rhodiolin - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Rhodiolin
  Back to content