Chewable CoQ10 - Каливита

Go to content

Chewable CoQ10

Chewable CoQ10 60 mg
Антиоксиданси Каливита
Гел капсули за жвакање со коензим Q10

60 гел капсули
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
2370 ден
капсула со коензим Q10
Дополнителна енергија секогаш при рака

Производот содржи коензим Q10 во форма на џвакање капсули со портокал вкус, благодарение на кој коензим Q10 се апсорбира побрзо и поефикасно во телото.
25% попуст за прво купување >>
стрелка
Calivita Chewable CoQ10

коензим q10 во џвакање капсули

Гел капсули за жвакање со коензим Q10

Додаток во исхраната со 60мг CoQ10, во форма на гел капсула за жвакање

Производот Chewable Q10 содржи коензим Q10 во форма на меки гел капсули за жвакање. Коензимот Q10 е значаен за продукцијата на енергија на клетките. Коензимот Q10 е липосолубилен антиоксидант кој природно го има во клетките. Тој помага во заштитата од слободните радикали кои се највеќе одговорни за клеточното стареење. Воедно, докажано придонесува во одржувањето на нормалниот крвен притисок. Исто така, коензимот Q10 може да помогне во одржувањето на здравата мозочна функција.


За кого се препорачува?
60 гел капсули

Дозирање

Состав

Ефектите од употребата на Q10 коензим обично се забележуваат по неколку недели од земањето на производот. Се препорачува трајно да зема коензим во доза на одржување од 10-30 mg на ден за да се избегнат недостатоците. Прифаќањето на коензим Q10 во форма на додаток за храна не влијае на продукцијата на коензимот од страна на телото. Не плашете се дека нашето тело "заборава" да го произведе.

Проголството во прекумерни количини може да има лаксативно дејство.
Не го надминувајте препорачаниот дел за консумирање во текот на денот. Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена (замена) за разновидна исхрана. Урамнотежениот начин на исхрана и здрав начин на живот е важен за функционирањето на телото. Не користете го производот ако внатрешната заштитна фолија недостасува или е оштетена.

Контраиндикации: Пречувствителност на компонентите на препаратот.

Предупредување: Луѓето со тенденција на алергии, земање лекови, здравствени проблеми, бремени жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да го употребуваат производот.

Услови за чување: Коензимот Q10 треба да се чува затворено на суво, ладно, незаштитено место, бидејќи е многу чувствително на топлина и светлина!

Чување на температура над 35 ºC може да го деградира квалитетот на коензимот Q10. Додатоците во исхраната треба да се чуваат на начин недостапен за мали деца.
Природно производство на Коензим Q10 во организмот почнува да се намалува откако на возраст од 30 години. Ова започнува процесот на стареење, постепено губење на цврстината на кожата, појава на брчки ... Коензимот Q10 е неопходен за производство на енергија потребна секоја клетка на телото да функционира правилно. Во неговиот недостаток е особено ранлива срцето.

И ако заврши на ниво, и тоа на вистински начин?

За да смилаемост и користење на CoQ10 од телото беа најефикасните, потребно е да се масти, присуството на која ги подобрува апсорпцијата на коензим Q10. Но, не грижете се - коензим Q10 содржани во CaliVita® џвакање CoQ10 се раствора во растително масло, така што може да се јаде, каде и да се, исто така, без да мора да јадат масти кои содржат оброк да се зголеми смилаемост. Џвакање капсули не треба да пијат вода.

Оваа погодност, удобност и здравје, убавина за вас.

Дали сте знаеле дека ...
 • првично недостаток CoQ10 може да се манифестира во хроничен замор
 • Производството на коензимот Q10 во организмот е инхибирана од стресот, употребата на фармаколошки дрога, пушење или радиотерапија
 • недостаток на CoQ10 се наоѓа во 60-90% од луѓето со пародонтот болест
 • коензим Q10 може да биде ефикасна во спречување на мигрена

Затоа, важно е дека понудата на коензим Q10 со помош на додатоци во исхраната.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Chewable CoQ10 - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена

  најдобриот апсорбиран коензим q10

  Chewable CoQ10
  Природен растителен коензим Q10
  Back to content