Papaya PLUS - Каливита

Go to content

Papaya PLUS

Papaya Plus
Помош во варењето
таблети за жвакање со растителни ензими

90 таблети за жвакање
Количина на залиха: 21
1153 ден
папаја за подобро варење
25% попуст за прво купување >>
стрелка

природни дигестивни ензими

таблети за жвакање со растителни ензими

Papaya Plus (додаток во исхраната) e комплекс од ензими од растително потекло во форма на вкусни таблети за жвакање, кои во својот состав содржат Папаја во прав,  Фунгална амилаза, Фунгална липаза, Фунгална лактаза и Хлорофил. Производот содржи шеќер и засладувач.


За кого се препорачува?

Papaya Plus е комплекс на ензими од растително потекло кои помагаат во олеснување и подобрување на варењето на храната.

За кого се препорачува:

 • оние кои сакаат на лесен начин да го помогнат варењето на храната,
 • за оние кои често конзумираат храна која предизвикува гасови или надуеностa, или пак во случаи на наденост
 • за сите оние кои имаат проблеми со варењето.

Ензимите состојки кои помагаат во одвивање на хемиските процеси во организмот, поради кои и се нарекуваат биокатализатори. Белковините, мастите и јаглехидратите под влијание на ензимите за варење се разлагаат на аминикиселини, масни киселини или едноставни шеќери, кои се потоа лесни за ресорпција и искористување во човечкото тело.

Варењето започнува уште од усната шуплина преку делување на алфа-амилазата (птијалин) на молекулите на скробот. Храната во желудникот се омекнува со делување на желудочната киселина (HCl), а во таква кисела средина се активира и ензимот пепсин кој го помага разлагањето на макромолекулите на белковините на аминокиселините. Панкреасот лачи мешавина од најважните ензими за варење на белковините, мастите и јаглехидратите. Сложените молекули на јаглехидратите (скроб и гликоген) се разградуваат со делување на амилазата. лактазата ви сахаразата на едноставни шеќери. Нивното понатамошно разложување до јаглерод диоксид и вода, ослободува енергија нужна на животните процеси. Жолчните киселини се потребни за варење и ресорпција на масти, како и ензими на липаза. Така разградените молекули можат лесни со водата, да се ресорбираат во цревата заедно со сите останати витамини и електролити. Здравјето на системот за варење е клучен за постигнување на севкупното здравје на целиот организам. Колку е добро нашето варење, толку енергија и ќе имаме, а од тоа зависи и состојбата на духот и телото како и нашата животна долговечност. Проблемите во варењето во денешното модрено време се јавуваат кај сите старосни и социјални групи.

Најчестите проблеми кои се поврзани со здравјето на системот за варење се лошото варење, зарази на цревата, надуеност и воспаленија (синдром на иратибилен колон, улцерозен колит, гастритис, Кронова болест), неправилно празнење на цревата (запек, пролив) итн...  

90 таблети за жвакање

Дозирање
1 таблета за жвакање по оброк или по препорака на лекар или фармацевт

Состав
Папаја во прав 200 мг
Фунгална амилаза 30 мг
Фунгална липаза 25 мг
Фунгална лактаза 5 мг
Хлорофилини (натриум бакар хлорофилин) 1 мг


Со текот на годините, преку стрес, јадат во брзање, се јаде брза храна, неправилно балансирана исхрана, акумулација на токсини - износот на дигестивните ензими произведени од страна на вашето тело може да биде доволно и да доведе до дигестивни проблеми, гастро-интестиналниот, намалување на апсорпција на важните хранливи материи.

На премногу ниски количини на дигестивните ензими во телото е во состојба правилно да се вари храната или употреба на храна содржани во протеини, јаглени хидрати, масти, витамини, минерали. Како резултат на тоа - и покрај употребата на правилно избалансирана исхрана - во прилог на дигестивниот непријатност, надуеност, запек, зголемување на телесната тежина, може да има недостатоци што води кон развој на сериозни здравствени проблеми, намален имунитет, замор, проблеми со кожата, алергиски реакции.

Папаја ПЛУС CaliVita® содржи важни за ензими во телото за да им помогне на варењето на масти, јаглени хидрати, вклучувајќи лактоза нетолеранција, која се бори колку што е 65% од луѓето во целиот свет. Со висока доза на ензими за варење, натриум бакар chlorophyllin и овошје папаја во прав се грижи за варење на удобност и прави јадење задоволство без непријатни гастроинтестинални симптоми и слабост на телото.

Зошто Papaya PLUS CaliVita® е добар избор?
 • Активните состојки не поддржува производ на распаѓање, расцеп на само еден хранливи материи, но од страна на комплексна формула, и варењето на храната, на масти и јаглехидрати, вклучувајќи лактоза.
 • Висока содржина на дигестивни ензими.
 • Формулата на таблетите е совршена, погодна за секого - производот лесно може да го земат луѓето кои имаат проблеми со голтањето на таблети и капсули.

Кој може да препорачаме?
 • Сите луѓе кои сакаат да помогнат во функционирањето на дигестивниот систем.
 • Луѓето кои консумираат тешки производи.
 • Луѓето претпочитаат додатоци во исхраната во вид на таблети.
 • Имаат потешкотии со голтањето на традиционалните таблети / капсули.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Подобро варење веднаш
  Речиси 60% од луѓето се борат со дигестивни проблеми, интестинална чувствителност или оштетување на цревната бариера.

  Ако се чувствувате непријатно и непријатност, често имаат болки стомачни грчеви, надуеност, запек, дијареа - не ја потценувајте овој проблем!

  Дали знаете колку се важни дигестивните ензими?


  Со премногу мала количина на ензими за варење вашето тело е во состојба правилно да се вари храната и храната содржани во минерали, витамини не се соодветно се апсорбира и се користи ... и тоа многу заболувања.
  Причините за недостаток на ензими за варење може byćwiek, стрес, акумулација на токсини во телото, прекумерно вежбање, лошата исхрана или на пр. Ацидификација.

  Ако вашето тело не е доволно ензими за варење, не само што може да се јават симптоми од дигестивниот систем, но може да се јави недостиг на важните компоненти - бидејќи нивната апсорпција ќе бидат доволни.
  Што повеќе - храната ќе престане да ви дава задоволство и ќе се чувствувате дигестивен непријатност.

  Продолжувањето на дигестивните проблеми и недоволната апсорпција на важни компоненти може, меѓу другото, да доведат до да го ослабне имунитетот, исцрпеноста, постојаниот замор, проблеми со кожата и развојот на алергиски реакции.

  Како да им помогнете на варењето?

  Многу може да се постигне преку промени во животниот стил, затоа што - како што веќе споменав - лачењето на дигестивните ензими може да биде значително намалена со лошата исхрана (јаде брза храна, нередовни оброци, алкохол), стресот и лошите навики во исхраната, на пример, храна во брзање. . Причината може да се поминува години ... Постарите добиеме, tymwiększe веројатноста дека износот на дигестивните ензими излачува е премногу мал.
  Вредно е да се дополни содржината на дигестивните ензими во телото со додатоци во исхраната

  Пробајте го новиот CaliVita®

  Папаја ПЛУС таблети:

  комплексен состав со висока содржина на активни состојки.
  Папаја ПЛУС CaliVita® богатство на важни ензими за варење за поддршка на варењето на храната, функционирањето на дигестивниот систем.
  Активните состојки на производот поволно влијаат на распаѓањето на мастите, јаглехидратите, вклучувајќи ја и лактозата.
  Благодарение на ова, многу луѓе ќе доживеат дигестивна удобност и ќе заборават кои се непријатните дигестивни нарушувања.

  Зошто Papaya PLUS CaliVita® е добар избор?

  • Активните состојки не поддржува производ на распаѓање, расцеп на само еден хранливи материи, но од страна на комплексна формула, и варењето на храната, на масти и јаглехидрати, вклучувајќи лактоза.
  • Висока содржина на дигестивни ензими.
  • 65% од луѓето ширум светот се борат во различен степен со нетолеранција кон лактоза. Производот Papaya PLUS CaliVita® содржи ензимска лактаза која го поддржува распаѓањето на лактозата.
  • Формула таблети за џвакање, цицање идеален, лесен за секого - производот лесно може да се луѓето кои имаат тешкотии при голтање таблети, капсули.

  ЧУВАЈТЕ НА УРРИЈА!
  ПРАШАЈТЕ НОВА КАЛИВАТА ПАПАЈА ПЛУС!
  стрелка
  Papaya PLUS Calivita - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Papaya PLUS Calivita
  Back to content