OrganiCare Fresh Lemon Herbal Toothpaste - Каливита

Go to content

OrganiCare Fresh Lemon Herbal Toothpaste

Козметички производи
75ml

Органска паста за заби од лимон
Количина на залиха: 3
642 ден
прање зуба
Здрави непца,
светла насмевка

Органската паста за заби ќе се грижи за вашите заби и непца. Пастата ги задоволува и барањата за хомеопатски пасти.
25% попуст за прво купување >>
arrow
OrganiCare Toothpaste

Органска паста за заби од лимон

Органска паста за заби од лимон

Обновената паста за заби на CaliVita од програмата на OrganiCare, Fresh Lemon Herbal ToothPaste, во својот состав содржи повеќе лековити билки од претходната верзија. Тука можат да се набројат мајчината душичка, жалфијата, рузмаринот и мн. други.

Во склад со другите производи од OrganiCare програмата, овој производ не содржи флуор, никел, ментол, парабен, или пак вештачки бои и засладувачи.

За кого се препорачува?

-  За целото семејство, идеална за децата

-  За лица со инфламирани непца

-  За лица под хомеопатски третман

-  За секој кој сака да се грижи за совите заби со органска паста за заби, без флуор и никел

75ml

Начин на употреба

Состав


arrow
OrganiCare Toothpaste - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
Гаранција за најниска цена
OrganiCare Fresh Lemon Herbal Toothpaste
Back to content