Природни производи - Каливита

Go to content

Природни производи

CaliVita® = Квалитет

Неодамна, властите постојано се нарекува внимание на опасностите од диететски додатоци на неизвесна потекло и квалитет. Значи треба да биде дури и повеќе да внимаваат и да ги купите само контролирани производи со потекло од сигурен извор.

CaliVita® е одредувачки фактор на додаток во исхраната на пазарот за повеќе од 20 години. Во овој период, индустријата и услови на пазарот поминале низ неколку промени, но и покрај сите негативни ефект - или построги прописи или подлабоката економска криза - никогаш не се намали на квалитетот на ништо на сите, бидејќи нашата кредо е дека можете да останете на нозе само ако ви понудат совршен квалитет. Поради ова, стотици илјади задоволни клиенти трошат нашите производи на дневна основа.

Што значи квалитет на производот значи да CaliVita компанија?

Ако тоа е технолошки можно, ние претпочитаат користење на природни суровини. Покрај тоа, нашата цел е да се применуваат и користат растителни активни состојки од органско одгледување повеќе и повеќе expansively.

Во случај на растителни екстракти, бараме да додадете на нивните корисни супстанции во големи количини како е можно, тоа е претпочитаме оние кои имаат високо активна состојка рацио.

Освен тоа, квалитетот и квантитетот на компоненти примени во нашите производи апсолутно ги исполнуваат професионални и законските прописи, а за време на нашата производ случувања ние плаќаат екстра внимание на употребата на органски хемиски форми, како тие имаат подобра апсорпција.

Кога развој на составот на нашите формули, ги преземат дополнителна заштита да се вклучат активни состојки во ефикасни количини, како и во случај на мулти-компонента формули, за да се обезбеди нивната синергиски coefficiency.

За нас, до-to-date составот не значи само исполнување на трендови, но ние навистина го следат на очекувањата на потрошувачите, исто така. Секој развој и претходи темелна научна позадина студија со цел да ви понудиме навистина ефикасен производ ќе бидете задоволни со на долг рок, или како корисник или член на мрежата.

Производство на нашите производи се одвива во согласност со строги квалитет насоки и контрола на квалитетот на GMP (Good Manufacturing Practice). Покрај тоа, постојана контрола и периодични, редовна инспекција од ФДА (САД Прехрамбената и Лекарската администрација) исто така загарантирана.

Во прилог на погоре, лиценцирање на CaliVita® производи зависи од инспекции во многу земји. Што е уште поважно, ние ставаат посебен акцент на контрола на квалитетот во нашите европски центар, како и.

Ние сме отворени за идеи, забелешки и барања на нашите клиенти и членови, така што може да се зголеми успехот на нашата компанија заедно.

Извор: CaliVita сајт

Organic Noni

Organic Noni

сок од органско нони

Morinda citrifolia (наречена нони на полинезиски јазик) е егзотично, специјално овошје  кое содржи повеќе состојки од витално значење. Organic Noni е комплексен производ создаден да го подобри Вашето здравје, богат со витамини, амино киселини и минерали. Тие ја овозможуваат здравата функција и регенерација на клетките и ги намалуваат инфламаторните процеси во телото. Исто така, учествуваат во процесот на детоксикација во црниот дроб и имаат антибактериско, антивирусно и антифунгално дејство.

Производот Organic Noni е збогатен со органска малина која го подобрува вкусот. За разлика од производот Polinesian Noni кој потекнува од недопрената природа, Organic noni потекнува од земјишта со органско производство.

За кого се препорачува?
- за подобрување на отпорноста на телото,

- за одржување на избалансирата функција на телото,

- за подобрување на енергијата,

- за надополнување на процесот на детоксикација.

ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.

Дали знаевте дека...
квалификацијата ‘органско’ може да биде дадена само доколку се исполнуваат одредени квалификации и доколку производството на органски производи покрај тоа што го зголемува квалитетот на производот, исто така ја штити почвата на која расте?

Ocean 21

Ocean 21

алги за алкализирање и Алое вера
Ocean 21 е комплексно соединие на база на Алое вера и други алги, а воедно содржи повеќе од 200 активни состојки како тахебо, брусница, ротквица, морков и патентирана мешавина. Производот ја помага детоксикацијата и регенерацијата на телото и ја зголемува неговата отпорност. Сите овие особини одат во форма на вкусна течност.

За кого се препорачува?
- на лица во фаза на детоксикација, кои би сакале да направат алкализација, суплементација и да помогнат во третманот на разни состојби,

- на лица кои се соочуваат со дигестивни проблеми, со цел да се воспостави нормална цревна функција,

- на лица на диета за слабеење, со цел да се одржат нормалните метаболни процеси,

- на лица кои страдаат од проблеми со тироидната жлезда, со цел да воспостават нормална функција на истата,

- на лица кои имаат кршливи нокти и коса и чија што кожа е нефлексибилна.

- на лица со дефицит на витамини и минерали и кои би сакале да воспостават виталност за кратко време,

- на секој кој сака да ја подобри функцијата на имуниот систем и да ја помогне регенерацијата на организмот,

- на оние на диета против Candida, како додаток на третманот.

Дали знаевте дека...
антрахинотните, кои се основни материи во процесот на детоксикацијата и ги има во нони, може да се најдат и во Алое вера?

Organic Acai

Organic Acai

Кралот на сите
Едно од сензационалните откритија во последните години е корисноста на овошјето Acai (се изговара Асаи), бобичесто овошје кое расте во дождовните прашуми во Амазонија. Откако стана општо познат, фактот дека Индојанците од Јужна Америка ја користат оваа билка за третирање набројни проблрми, современата наука ги заинтригира научниците, кои и ден денес работат на проучување на благотворните дејства на кои ова овошје ги има.

За кого се препорачува?Зошто да се избере
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:

Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
Нудиме 100% гаранција за квалитетот на нашите производи.
Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.
ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.

Дали знаевте дека...

Има голема содржина на влакна, но истовремено и ниско ниво на шеќер.

Acai е исклучително богат со антиоксиданти.

Acai ги содржи витамините B1, B2, C i E, ниацин, железо, како и калиум, фосфор, калциум како и разни аминокиселини.

Organic Acai одговара на правилата за класификација на органски производи со САД и Европа.

Течен производ - лесно се консумира

Се препорачува и за деца и има природна и егзотична арома

Без вештачки конзерванси, без додаток на шеќери, без вештачки бои, без вештачки појачувачи на вкусот.

Back to content