OrganiCare Anti-Ageing Cream - Каливита

Go to content

OrganiCare Anti-Ageing Cream

Козметички производи
50 мл
Количина на залиха: 3
1553 ден
OrganiCare Anti-Ageing Cream - крем против брчки
25% попуст за прво купување >>
стрелка

крем против брчкиСо помош на новата крема против стареење интензивно се бориме против брчките, рапавоста и сувата кожа. OrganiCare Anti-Ageing кремата нежно, брзо и видливо ја зацврстува и пополнува кожата, ја намалува видливоста на брчките и интензивно го хидрира и негува лицето, вратот и деколтето.

Свежиот мирис е само дел од тајната на овој производ кој содржи специјални природни активни состојки, органски екстракт од алое вера, маслиново масло, масло од сладок бадем, шеа путер, масло од јојоба и висока концентрација на природна хијалуронска киселина.


За кого се препорачува?

За сите дами, девојки и жени кои сакаат здрав изглед, убавина и нежност.

За сите претставнички на понежниот пол постари од 25 години.


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Хијалуронската киселина може да се пронајде во нашите сврзни ткива, во кожата и зглобовите. Таа има хидрантен ефект, може да се поврзе со водата во однос 1:1000. Дури 50% од хијалуронската киселина во телото се вградува во кожата и ја прави хидрирана, еластична и здрава. Кај возрасните лица таа е намалена за 5% во однос кај помладите лица.

Органски производ. Квалитетен и кокретен производ кој делува а не само ветува. Достапен само во мрежата на CaliVita International.

Начин на употреба

Состав

Добро прочитајте го составот или консултирајте се со козметичар за составот на производот заради преослетливост на состојките како и внимавајте да не сте алергични на некоја од компонентите на производот.
Обнова на БИО за телото директно од природата

Кога нанесувате дневна козметика за нега на тело, се прашувате колку вештачки материи аплицирате сами? А сепак, чудесните лековити ефекти на растенијата не ви се чудни ... Вратете се во корените со нас! Искористете ја природната моќ на иновативната козметика OrganiCare CaliVita®. Овие производи се резултат на најновите, долгорочни научни истражувања, создадени со цел целосно да се задоволат индивидуалните потреби на жените, мажите и децата. Откријте јачина и моќност на природната козметика, добиени од органски култури, стимулирање на сетилата, волшебни мириси, во елегантно пакување, ослободено од какво било загадување со вештачки хемикалии или издувни гасови.

Млад изглед, помалку брчки во склад со природата

OrganiCare Anti-Ageing Cream - откријте ...

Природен крем против брчки


Ова е крем со пријатна арома, лесна текстура која брзо ја апсорбира и видливо ја затегнува кожата на лицето, пополнува брчки, ја намалува нивната видливост и интензивно ја навлажнува, храни и штити кожата на лицето, вратот и деколтето. И најдобро од сè ... тоа е нежно на кожата и содржи природни состојки.

Хијалуронска киселина за брчки

Хијалуронска киселина - природна компонента на кожата против брчки

Крем против брчки OrganiCare Anti-Ageing Cream содржи комплексна, совршена комбинација на природна хијалуронска киселина, не само со висока, туку и ултра ниска молекуларна тежина, со повеќедимензионален ефект. Хијалуронска киселина природно се јавува во човечкото тело, но со возраста се намалува нејзината количина, што е една од причините за намалувањето на хидратацијата на кожата и цврстината. Хијалуронската киселина може да врзува од илјада до четири илјади пати повеќе вода од нејзината маса, поради што ја навлажнува кожата и ја штити од сушење. Хијалуронска киселина со ултра ниска молекуларна тежина веднаш ги пополнува брчките, додека висока молекуларна тежина првенствено ја навлажнува, ја обновува и одржува водената рамнотежа на кожата.

Не барајте подолго време!

Изненадете се и најблискиот свеж и млад изглед! Навлажнета кожа, негувана со природни состојки! Изберете OrganiCare Anti Ageing Cream крем против брчки!
стрелка
OrganiCare Anti Ageing Cream - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
стрелка
Гаранција за најниска цена
OrganiCare Anti-Ageing Cream
Back to content