Pre Steps Daily - Каливита

Go to content

Pre Steps Daily

Pre Steps Daily
Мултивитамини Каливита
60 ml

течни мултивитамини за најмалите
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
988 ден
vitamíny v kvapkách pre deti
25% попуст за прво купување >>
стрелка

бебе витамини во капки

течни мултивитамини за најмалите

Pre Steps Daily е мултивитамински комплекс специјално создаден за новороденчиња и мали деца, лесен за употреба, со добар вкус и ефективна апсорпција благодарение на неговата течна форма.

За кого се препорачува?
- за секојдневна употреба кај новоренчиња и мали деца за да ги обезбедат витамините потребни за здрав раст, како и за физички и ментален развој.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
- според анкетите спроведени во САД  за време на една година речиси половина од родителите отсуствувале од работа за да се погрижат за нивните болни деца и една третина од родителите велат дека не им е платено за времето за кое отсуствувале?*

*http://www.businessnewsdaily.com/3303-sick-child-work-job-loss.html
60 мл

Дозирање
1 мл на ден со оброк

Состав
Витамин А 1332 И.Е.
Витамин Е 4 И.Е.
Витамин Ц 35 мг
Витамин Б1 0.5 мг
Витамин Б2 0.6 мг
Ниацин 8 мг
Пантонтенска киселина 3 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 0.4 мг
Витамин Б12 0.5 мцг

Во случај на доволна достапност на мајчино млеко, треба да се даде ексклузивна предност на доењето до возраст од шест месеци! Побарајте мислење од педијатар при продолжена употреба на производот! Производот не е замена балансирана и разновидна диета!
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Pre Steps Daily - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Природни витамини за деца од 3 години
  Pre Steps Daily
  Back to content