Vital AB - Каливита

Go to content

Vital AB

Vital AB
Мултивитамини Каливита
90 таблети

мултивитамин за крвна група АБ
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1459 ден
тест на крвта
Дополнување на диета компатибилна со крвната група АБ

Современи додатоци во исхраната кои се сеопфатен додаток на диетата компатибилна со крвната група АБ
25% попуст за прво купување >>
стрелка

витамини за крвна група AB

мултивитамини за крвна група АБ

Крвната група АБ е последна во еволутивниот развиток и се формирала како комбинација меѓу крвните групи А и Б. Исхраната може да биде комбинирана од повеќе видови на јадења, но конзумирањето на зеленчук има најповолни ефекти. Производот Vital AB е создаден специјално за крвната група АБ и согласно со потребите содржи повеќе калциум и селен. Витамините и минералите се надополнети со билки како екстракт од црвено грозје, лист од целер и лук.

 


За кого се препорачува?

ЗА КОГО СЕ ПРЕПОРАЧУВА?
 • за одржување на здравите физиолошки процеси и виталноста
 • за поддршка на функцијата на имуниот систем,
 • за зголемување на отпорноста во периоди на грип и настинки,
 • за надополнување на исхраната кај лица со крвна група АБ,
 • за забрзување на заздравувањето од болести.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
лукот го контролира нивото на масти во крвта на природен начин?
90 таблети

Дозирање
3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар

Состав
Бета каротен 2000 И.Е.
Витамин Е 10 И.Е.
Витамин Ц 60 мг
Витамин Б1 1.4 мг
Витамин Б2 1.6 мг
Ниацин 18 мг
Пантонтенска киселина 5 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 2 мг
Фолна киселина 100 мцг
Витамин Б12 1 мцг
Холин 20 мг
Инозитол 20 мг
ПАБА 5 мг
Биотин 40 мцг
Рутин 4 мг
Цитрусен биофлавоноиден комплекс 4 мг
Хесперидин комплекс 5 мг
Кверцетин 5 мг
Јод 50 мцг
Калциум 226.6 мг
Магнезиум 80 мг
Железо 5 мг
Бакар 0.5 мг
Цинк 8 мг
Хром 30 мцг
Селен 40 мцг
Манган 1 мг
Молибден 80 мцг
Бор 50 мцг
Силициум 1 мг
Л-Глутатион 5 мг
Л-Цистеин 10 мг
Бромелаин 25 мг
Екстракт од црвено грозје 10 мг
Екстракт од лист на зелен чај 10 мг
Лист од целер 50 мг
Брокула во прав 20 мг
Лук 50 мг
Екстракт од боровница 20 мг
Корен од ѓумбир во прав 5 мг


Серијата Vital на производи е мултивитамин прилагодена на индивидуалните потреби на луѓе со различни крвни групи, содржи околу 40 различни активни состојки: витамини, минерали, растителни состојки.

Крвна група „АБ“

Ако имате крвна група АБ, повикани сте енигма чиј дигестивен тракт е чувствителен и имунолошкиот систем е премногу толерантен. За време на еволуцијата на крвната група „А“ и „Б“, се создаде последната крвна група. Најдобар одговор на стресот е за вас духовна реакција со помош на физичка активност и креативна енергија. Создаден е за време на еволуцијата како резултат на комбинацијата на крвни групи „А“ и „Б“. Луѓето со крвна група „АБ“ имаат духовна природа и харизма. На нив се препорачува да земаат витамин Ц и антиоксиданти, како и многу растителни состојки - зелен чај, лук, брокула, целер и ѓумбир.

НЕДОСТАТОЦИ:
Симптомите на генерален недостиг на витамини вклучуваат: слабост, замор, малаксаност, депресија, намален физички и ментален перформанс, почести заболувања како резултат на намалена отпорност.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Vital AB - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Vital AB
  Back to content