OrganiCare Shampoo - Органски Шампон за коса - Каливита

Go to content

OrganiCare Shampoo - Органски Шампон за коса

Козметички производи
200 ml

Органски Шампон за коса
Количина на залиха: 8
944 ден
сјајна коса
Сјајна и свиленкаста коса

благодарение на шампонот OrganiCare, кој нежно ја чисти косата и скалпот, спречувајќи иритација. Тој е идеален производ за секојдневна употреба, шампонот OrganiCare се препорачува и за деца.
25% попуст за прво купување >>
arrow

Органски Шампон за коса

Органски Шампон за коса

Основните активни состојки кои ги употребуваме во производите за нега на телото и косата се: алое вера, маслиново масло, пченични никулци, лаванда, рузмарин и шеа путер. Ви ја доставуваме силата и чистотата на билките во елегантно пакување на производи со нежен и пријатен мирис кои ќе ви овозможат да ја вратите природната убавина на косата и кожата.

Одлично го штити скалпот и косата од надворешните влијанија предизвикани од секој-дневниот стрес и другите надворешни влијанија на кои сме изложени. Може да се користи за сите типови на коса, за секојдневна употреба.


За кого се препорачува?

- Може да се нанесува на сите типови на коса, за секојдневна употреба

- За целото семејство, идеално за деца и за лица со осетлива кожа на скалпот

- За секој кој сака да се грижи за својата коса со органски производи, без алергени

200 ml

Начин на употреба

Состав


arrow
OrganiCare Shampoo - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
Гаранција за најниска цена
OrganiCare Shampoo
Back to content