Gravital Juice - Каливита

Go to content

Gravital Juice

Gravital Juice
Каливита Премиум
946 мл

сок од павлака, мангостен, нопал и алое
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
3742 ден
Gravital Juice - гравиола и мангостин
25% попуст за прво купување >>
стрелка

гравиола, мангостен, нопал, алоеОвој пијалак кој е направен на база на супер овошје, а во својот состав содржи дури 4 супер овошја од органско потекло и има извонреден вкус. Главната активна состојка на Gravital Juice е гравиолата (Annona muricata), како и веќе добро познатата билка Aloe Vera. Гравиолата расте во Средна и Јужна Америка, каде локалните домородци веќе со векови ја користат во народната медицина. Вкусот на овој пијалок е подобрен со плодовите на мангостин у нопалин, освен билките во својот состав содржи големи количини витамин Ц и Б, како и некои минерали.

За кого се препорачува?
 • Сите оние кои сакаат да го зајакнат својот имунитет, бидејќи гравиолата има извонредно антибактериско и антивирално дејство.
 • Во случај на габични заболувања.
 • За намалување на воспалителните симптоми, воспаленија на зглобовите и ревматични болки.
 • Доколку барате антиоксидантна заштита, со висок процент на витамин Ц, кој успешно може да се избори со штетните дејства на слободните радикали.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Дали знаевте дека во тек се бројни испитувања за екстрактот на гравиола и нејзиното дејство во борба против најтешките болести на организмот?
946 мл

Дозирање

Дозирања во пакување: 30

Состав
30 ml содржи:
Органско пире од Гравиола 9585 мг
Органски сок од алое вера 8580 мг
Органско пире од мангостин 1430 мг
Органски нопал 1430 мг


Компоненти:
органско овошно пире од гравиола - павлака - (Annona muricata), вода, органски сок од лисја од алое (Aloe barbadensis), органско овошно пире од мангостен (Garcinia mangostana), органски овошен прав и стебло на смоква Opuntia - Нопал (Opuntia ficus) -индика), средство за гелирање: органска гума за џвакање, агенс за гелирање: пектини (од портокал), регулатор на киселост: лимонска киселина, арома: природен од голема брусница, регулатор на киселост: аскорбинска киселина, засладувач: стевиол гликозиди (од органски лисја на Stevia rebaudiana )
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
Да се ​​чува вон дофат на мали деца.

Начин на чување:
Откако се отвори, се чува во фрижидер.
Сокот GraVital е иновативен производ со највисоки стандарди за квалитет што ги исполнува очекувањата на современите потрошувачи!

Сокот GraVital содржи внимателно избрани од група експерти најважните активни состојки за вашето здравје: состав на вредни, еколошки сокови и пире од растителни материјали. Тоа е револуционерна комбинација на извонредни својства на гравиола, алое, нопал и мангостен од органско земјоделство во течна формула што може да се проголта.

Како делуваат активните состојки на сокот GraVital?


Активни состојки на Гравиола:

 • зајакнување на имунитетот
 • помагаат да се заштитат клетките од абнормална поделба
 • тие се борат против стресот
 • се грижи за цревната микробиолошка рамнотежа
 • покажуваат натпросечна антиоксидативна активност

Активни состојки на Алое:

 • го намалуваат чувството на замор
 • помагаат во одржување на соодветно ниво на гликоза во крвта
 • имаат позитивен ефект врз имунитетот
 • тие работат фантастично на кожата
 • Според легендите, Клеопатра и должела на алое на нејзиниот неодолив шарм и убавина!

Нопални активни состојки:

 • поддршка за чистење на телото од токсини
 • имаат позитивен ефект врз процесот на слабеење, интензивирајќи го празникот на ситост и помагајќи во борбата против искушението за ужинка помеѓу оброците, особено желбата да посегнете по слатки.

Активни состојки на Мангостин:

 • помагаат да се заштитат клетките од оксидативно оштетување
 • тие се грижат за одржување на соодветно ниво на холестерол во крвта
 • имаат позитивно влијание врз нервниот систем
наполнете се со енергија
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Gravital Juice - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Gravital Juice
  Back to content