Vital 0 - Каливита

Go to content

Vital 0

Vital 0
Мултивитамини Каливита
90 таблети

мултивитамин за крвна група 0
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1459 ден
тест на крвтаДополнување на диета компатибилна со крвната група 0

Современи додатоци во исхраната кои се сеопфатен додаток на диетата компатибилна со крвната група 0
25% попуст за прво купување >>
стрелка

витамини за крвна група 0

мултивитамин за крвна група О

Лицата со крвна група О, кои се развиле најрано за време на еволуцијата се адаптирале на конзумирање на месо. На овој начин тие полесно ги задоволуваат потребите за железо, но може да се развие недостиг на некои од витамините од Б комплексот. Нашиот производ наречен Vital 0 содржи избалансирана количина на соодветните витамини и специфични билки како јука, куркума и рен.


За кого се препорачува?

- за одржување на здравите физиолошки процеси и виталноста

- за поддршка на функцијата на имуниот систем,

- за зголемување на отпорноста во периоди на грип и настинки,

- за надополнување на исхраната кај лица со крвна група О,

- за забрзување на заздравувањето од болести.


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
коњското опавче има антибактериски и антивирусни ефекти благодарение на гликозидите кои ги содржи?
90 таблети

Дозирање
3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар

Состав
Бета каротен 2000 И.Е.
Витамин Ц 60 мг
Витамин Б1 1.4 мг
Витамин Б2 1.6 мг
Ниацин 18 мг
Пантонтенска киселина 5 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 2 мг
Фолна киселина 50 мцг
Витамин Б12 1 мцг
Холин 20 мг
Инозитол 20 мг
ПАБА 5 мг
Биотин 40 мцг
Рутин 4 мг
Биофлавоноиди, цитрусно потекло 4 мг
Хесперидин комплекс 5 мг
Јод 80 мцг
Калциум 213.2 мг
Магнезиум 57 мг
Железо 3 мг
Бакар 0.5 мг
Цинк 5 мг
Хром 20 мцг
Селен 15 мцг
Манган 1.8 мг
Молибден 80 мцг
Бор 50 мцг
Силициум 1 мг
Л-Глутатион 5 мг
Л-Цистеин 20 мг
Јука во прав 30 мг
Екстракт од сладок корен 10 мг
Екстракт од куркума (4:1) 5 мг
Магдонос во прав 50 мг
Слива 20 мг
Црна рибизла 20 мг
Рен 15 мг


Vital 0 се состои од 41 различни активни состојки.

Серијата Vital на производи е мултивитамин прилагодена на индивидуалните потреби на луѓе со различни крвни групи, содржи околу 40 различни активни состојки: витамини, минерали, растителни состојки.

Крвна група „0“

Ако имате група од 0, вие припаѓате на ловци по природа. Се карактеризирате со висок имунитет на дигестивниот систем и хиперактивност на имунолошкиот систем. Вие сте помалку толерантни кон прилагодувањата во исхраната и животната средина и го толерирате стресот со интензивна физичка активност. За да ја одржите фигурата и да имате енергија за да ги надминете тешкотиите во секојдневниот живот, потребен ви е ефикасен метаболизам. Луѓето со оваа крвна група се карактеризираат со упорност, верба во сопствените способности, интуиција и вроден оптимизам. Тие покажуваат зголемена потреба од витамини Б, а особено се препорачува употреба на растителни состојки како што се: јука, магдонос, куркума, корен од рен и екстракт од корен од рицинус.

НЕДОСТАТОЦИ:
Симптомите на генерален недостиг на витамини вклучуваат: слабост, замор, малаксаност, депресија, намален физички и ментален перформанс, почести заболувања како резултат на намалена отпорност.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Vital 0 - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Vital 0
  Back to content