Menopausal Formula - Каливита

Go to content

Menopausal Formula

Menopausal Formula
Само за жени
135 капсули

додаток во исхраната
Количина на залиха: 19
2269 ден
35 активни состојки за менопауза

Во животот на секоја жена доаѓа момент наречен "возраст на промена" или со други зборови - менопаузата. Обично се појавува помеѓу 40 и 55 години. и е поврзан со гаснење на хормоналната активност на јајниците. Хормонална нерамнотежа предизвикува многу несакани симптоми. Menopausal Formula сигурно ќе им помогне на дами во овој тежок период.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

формула за менопауза

додаток во исхраната

За време на менопаузата и по нејзиното завршување се менуваат женското тело и метаболизмот. Menopausal Formula е комплексен додаток во исхраната кој во својот состав содржи минерали, витамини како и билки за овој период од животот на жената.


За кого се препорачува?

За време на менопаузата и по нејзиното завршување се менуваат женското тело и метаболизмот. Воедно се зголемува ризикот за одредени заболувања кои може да се превенираат (остеопороза, кардиоваскуларни болести). Во производот Menopausal Formula, Ви нудиме мешавина од активни состојки кои на природен начин може да ги намалат непријатните симптоми на менопауза (иритабилност, жешки бранови, покачување на тежина) и да го намалат ризикот од различни заболувања.

 

- на жени во менопауза кои се соочуваат со непријатни симптоми,

- на жени кои сакаат да го намалат ризикот од заболувањата поврзани со менопауза


Дали знаевте дека...
употребата на хормонски производи не се препорачува на секого и бара строга лекарска контрола?
135 капсули

Дозирање
3 х 3 капсули дневно или по препорака на лекар

Состав
Витамин А 500 И.Е.
Бета каротен 5833 И.Е.
Витамин Д3 80 И.Е.
Витамин Ц 100 мг
Витамин Е 40 И.Е.
Витамин Б1 2.5 мг
Витамин Б2 2.5 мг
Ниацинамид 7.5 мг
Фолна киселина 40 мцг
Пантонтенска киселина 5 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 2.5 мг
Витамин Б12 5 мцг
Биотин 30 мцг
ПАБА 2.5 мг
Холин 2.5 мг
Инозитол 2.5 мг
Калциум 100 мг
Магнезиум 50 мг
Цинк 3 мг
Бакар 200 мцг
Железо 2.1 мг
Манган 500 мцг
Јод 15 мцг
Селен 10.5 мцг
Хром 20 мцг
Молибден 15 мцг
Бор 300 мцг
Полско коњско опавче 650 мцг
Корен од Донг кваи 7.5 мг
Сибирски женшен 10 мг
Екстракт од сладок корен 10 мг
Корен од црн кохош 10 мг
Благословен трн 10 мг
Кострика 10 мг
Биофлавоноид комплекс 1 мг

ВНИМАНИЕ!
 • Треба да се консултирате со квалификуван лекар пред да земете било каков додаток.
 • Не го користете овој производ, ако сте бремени или медицинска сестра.
 • Ако имате било каков вид на медицинска состојба, или земате лекови, бараат квалификувани медицински совет пред да го користите овој производ.
 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Порано или подоцна во животот на секоја жена, "промена" или менопауза поставува. Тоа обично се случува на возраст меѓу 40 и 55, негова главна Пријавете се постепено престанок на менструацијата. За жал, придружните несакани ефекти на менопаузата не се секогаш пријатни. Формула менопаузата може да биде од голема помош.

Користењето на билки, витамини и минерали, заедно со здрав начин на живот и добро балансирана исхрана, може да бидат корисни во ублажување на непријатните ефекти на менопаузата. Како што имаат диуретик ефекти, поле конска опашка е богато со силициум диоксид, кој им помага за поддршка на густината на коските и формирање на колаген. Сибирски женшен е адаптоген која се верува дека го стимулира менталната и физичката издржливост и помогне на поддршка на имунолошкиот систем. Тасев биле се покажа за поддршка на здрав гастроинтестиналниот тракт, и да помогне во ублажување на грчеви и кашлица. Црна cohosh се користи за да помогнат во ублажувањето на топлотни удари и ноќно потење. Chasteberry flavanoids содржи и етерични масла кои може да им помогне на поддршка здрава нивото на хормоните. Настрана од билки, витамини и минерали, исто така, може да биде корисна во обезбедување на нутритивна поддршка за метаболизмот во време на промени. Витамините од Б комплекс се корисни во помагање на телото да се справат со стресот. Витамини А и Ц се одлични антиоксиданси. Дополнување со калциум и витамин Д е корисно да им помогне на поддршка на коскената структура, како намалување на естроген може негативно да влијае на метаболизмот на коските и густината во текот на подолг рок.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Menopausal Formula - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Menopausal Formula
  Back to content