VitalWoman - Каливита

Go to content

VitalWoman

Vital Woman
60 таблети

додаток во исхраната за жени
Количина на залиха: 5
1230 ден
Vital Woman - додаток во исхраната за жени
25% попуст за прво купување >>
стрелка

додаток во исхраната за жени

го подобрува перформансот на жените

додаток во исхраната за жени

Заради своите егзотични растителни активни состојки, производот Vital Woman е дизајниран специјално за жени. Во составот освен билките содржи и витамини и минерали потребни за женското тело.


За кого се препорачува?

Заради своите егзотични растителни активни состојки, производот Vital Woman е дизајниран да ги одржува здравите физиолошки процеси во женското тело. Неговите природни состојки имаат слично дејство како и женските хормони и може да ја зголемат сексулната желба, виталноста и да овозможат високи дози на витамини и минерали.

 

- за зголемување на сексуалната активност кај жените,

- за зголемување на енергијата и плодноста,

- за воспоставување на редовни менструални циклуси и намалување на менструалните грчеви,

- како природен извор на женски полови хормони по менопаузата и за враќање на либидото,

- во случај на напнатост и лошо расположение, за подобрување на општата состојба и третман на депресијата.


Дали знаевте дека...
листовите од билката дамијана, коренот од еднорог и коренот од мака во одредени култури се користеле како природни афродизијаци?
60 таблети

Дозирање
1-2 таблети на ден или по препорака на лекар

Состав
Лист од Дамијана во прав 125 мг
Корен од сума во прав 100 мг
Корен од мака во прав 100 мг
Екстракт од гуарана (ст. 22% кофеин) 100 мг
Корен од сарсапaрила во прав 50 мг
Плод од пилеста палма во прав 50 мг
Кора од катуаба во прав 25 мг

ВНИМАНИЕ!
 • Треба да се консултирате со квалификуван лекар пред да земете било каков додаток.
 • Овој производ содржи стимуланси. Како таква, вие не треба да се земе ако имате висок крвен притисок, било каков вид на кардиоваскуларна состојба, ако страдаат од хипертензија или главоболки, или имаат проблеми со спиењето. Ако не сте сигурни, консултирајте се со вашиот лекар пред да земете овој производ.
 • Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоците во исхраната не може да биде замена за балансиран мешани исхрана.
 • Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
Краток преглед на:
Формулата содржи билки кои се користат во областа на популарната медицина со векови, а се богати со витамини и минерали; своите други активни материи ефикасно поддршка на здрави, витални процеси на женското тело.

Неколку Јужна Америка грмушки, како што Дамиана, catauba и Маца (понекогаш се нарекува "перуански женшен"), се користи за илјадници години од староседелците на амазонски басен да им помогне на подобрување на сексуалната желба. Модерната наука откри дека овие растенија содржат многу етерични масла, растителни стероли, и уникатен алкалоиди кои можат да дадат отчет за нивната објави зголемување на ефектот на сексуална виталност и перформанси. Гуарана содржи кофеин стимулант, кој може да има позитивно влијание врз физичката издржливост и перформанси. Еднорог корен содржи сапонин кој е предвесник на женскиот хормон естроген. Уште една фабрика, која може да обезбеди хранлива поддршка за нормална, здрава нивото на естроген issuma (Pfaffia paniculata).
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Vital Woman - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  VitalWoman
  Back to content