New Life - Каливита

Go to content

New Life

New Life
Само за жени
120 таблети

мултивитамин за бремени жени и доилки
Количина на залиха: 12
1166 денВитамини и минерали за жени

Енергија за мажи
25% попуст за прво купување >>
стрелка

витамини за бремени жени

мултивитамин за бремени жени и доилки

Бремените жени, младите мајки и оние кои се подготвуваат за бременост е важно да ги задоволат потребите од витамини и минерали. За таа намена Ви го препорачуваме производот New Life кој во својот состав ги има железото, витамините Ц и Б, калциумот и магнезиумот, како и фолна киселина.


За кого се препорачува?

Бремените жени, младите мајки и оние кои се подготвуваат за бременост е важно да ги задоволат потребите од витамини и минерали. За таа намена Ви го препорачуваме производот New Life.  Железото, витамините Ц и Б, калциумот и магнезиумот, се неопходни за создавањето на крвта кај малиот ембрион, здравиот развој на имунитетот, коските и нервниот систем, покрај одржувањето на здравјето на мајката. Покрај тоа, фолната киселина учествува во развивање на ткивата кај мајката, одржувајки ја нормална физичката кондиција за време на бременоста и е витална за развојот на нервниот систем на ембрионот.

- на оние кои планираат бременост,

- на бремени жени и доилки.


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
соодветниот внес на фолна киселина го намалува ризикот од несоодветен развој на невралната туба кај ембрионот?
120 таблети

Дозирање
2 таблети со појадок и 2 со вечера или по препорака на лекар

Состав
Бета каротен 4167 И.Е.
Витамин Е 7.5 И.Е.
Витамин Ц 60 мг
Витамин Д3 400 И.Е.
Витамин Б1 0.8 мг
Витамин Б2 1 мг
Никотинамид 9 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 1 мг
Пантонтенска киселина 4 мг
Витамин Б12 1 мцг
Биотин 60 мцг
Фолна киселина 400 мцг
ПАБА 1 мг
Холин 10 мг
Инозитол 10 мг
Калциум 325 мг
Магнезиум 112.5 мг
Цинк 8 мг
Манган 1 мг
Железо 4 мг
Бакар 1 мг
Јод 75 мцг
Хром 25 мцг


Подобрената формула на New Life е двојно повеќе фолна киселина и дополнителна содржина на витамин Д за уште подобра заштита на секоја мајка и повеќе! Мултивитаминскиот состав Нов живот исто така е одличен извор на активни состојки за подобрување на перформансите на телото.

Како што се повеќе и повеќе истражувачки резултати покажуваат, начинот на живот има огромно влијание врз нашата плодност. Добро урамнотежената исхрана, и жените и мажите, богата со специфични хранливи материи од посебно значење за зачувување на плодноста, можат да обезбедат добро здравје и правилно функционирање на репродуктивните органи.

Во животот на повеќето жени доаѓа период кога се зголемува потребата за хранливи материи. За време на бременоста и доењето, оптималното снабдување со витамини и минерали станува исклучително важно - не само заради здравствената состојба на мајката, туку и за правилниот развој на детето.
На пример, во вториот триместар од бременоста, поради интензивниот процес на формирање на крв, се зголемува потребата од железо.
Во исто време, побарувачката за витамин Ц исто така расте, што е одговорно не само за правилно функционирање на имунолошкиот систем, туку и за апсорпција на железо. Побарувачката за витамин Б се зголемува во просек за 25-30%.

Важна улога се игра фолна киселина, која е неопходна за раст на мајчините ткива во текот на бременоста, помага во правилната синтеза на амино киселини и производство на крв, учествува во поделбата на клетките. Жените кои очекуваат дете да дојде во светот, исто така, треба калциум, бидејќи е потребно, меѓу другите за правилен развој на коските, витамин Д - помага во правилната употреба на калциум и фосфор или магнезиум, кој игра важна улога во клеточната поделба, поддржувајќи го одржувањето на балансот на електролитите и корисни ефекти врз нервниот систем.

Производот е исто така одличен извор на бета-каротин, витамин Е, Ц, цинк, манган, бакар, јод, хром и инозитол.

Кого особено препорачуваме?
 • Жените планираат да забременат.
 • Бремени жени и доилки (по медицинска консултација).

Дали знаете дека ... не само за време на бременоста и доењето, туку и пред бременоста треба правилно да ги дополнувате "продавниците" на витамини и минерали?

НЕДОСТАТОЦИ:
Симптомите на недостиг на фолна киселина вклучуваат: слабост, анемија, намален имунитет и психолошки проблеми.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  New Life - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  New Life
  Back to content