Immunvirex - Каливита

Go to content

Immunvirex

Поддршка на имунитетот
30 капсули

додаток во исхраната
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1711 ден
слаб имунитет?
Докажан метод на имунитет

Зајакнувач на имунитетот кој содржи бета глукан и корен од куџу.

Го препорачуваме особено во есен и зима за спречување на настинки, а после болест за зајакнување на имунитетот.
25% попуст за прво купување >>
arrow

Бета глукан и куџу за имунитет

додаток во исхраната

Immun-virex е производ за зајакнување на имунолошкиот систем кој содржи уникатна комбинација на витамини, минерали и растителни активни состојки кои му помагаат на нашето тело да се бори против патогените, го спречува развитокот на инфекцијата и ги намалува компликациите.

За кого се препорачува?
 • За оние коишто бараат ефикасно решение за одбрана од инфекции.
 • За оние кои бараат природно решение за јакнење на имунитетот.
 • За ефикасна одбрана од нападот на патогени.
 • Секогаш кога е потребно да се зајакне одбранбената способност на организмот.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Кверцетинот е флавоноид што се наоѓа во кората од овошјето и зеленчукот и може на повеќе начини да помогне во заштита од патогените. Тој има широк спектар на дејство, го поддржува и регулира имуниот систем, го намалува новото на цитокини, ја јакне функцијата на белите крвни зрнца и го спречува создавањето на крвни згрутчувања.
30 капсули

Дозирање
1 таблета дневно или по препорака на лекар

Состав
Кверцетин дихидрат 200 мг
Корен од Куџу во прав 50 мг
Бета Глукан 30 мг
Цинк ( цинк аспартат) 10 мг
Биоперин 5 мг
Витамин Д3 400 И.Е.
- Lactobacillus rhamnosus 100 бил.

Консултирајте се со вашиот лекар ако имате позната хронична болест или земате лекови. Куџу може да го намали крвниот притисок, шеќерот во крвта, да го забави згрутчувањето на крвта или да има интеракција со лековите што ги користите. Не се препорачува за бремени жени, доилки и деца.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 30 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  arrow
  Immunvirex - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  arrow
  Гаранција за најниска цена
  Immunvirex Calivita
  Back to content