Pro-STP - Каливита

Go to content

Pro-STP

Pro-STP
додаток во исхраната

60 капсули
Количина на залиха: 29
2525 ден
човекПро-STP е производ создаден специјално за мажи. Нејзината главна состојка е Екстракт од плодот на пилестата палма, кој ја поддржува правилната функција на простатата. Селенот ја поддржува заштитата на клетките, додека цинот има корисен ефект врз правилното функционирање на гениталните органи.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

плодот на пилестата палма

додаток во исхраната

Овој комплексен производ во својот состав содржи екстракт од плодот на пилета палма, екстракт од лист од коприва, ленено семе во прав, екстракт од црн бибер, цинк, селен...


За кого се препорачува?
Зголемувањето на простатата може да предизвика непријатни сиптоми (често мокрење во вечерните часови) кај постарите мажи, но затоа постои ефикасен третман со помош на природни состојки. Екстрактот од пилестата палма и свежата коприва може да ги ублажи симптомите кои ги предизвукува згомемената простатат и виспалението. Копривата е добро позната по своите диуретски својства и благотворниот ефект за чистење на организмот. Цинкот и селенот не се само одлични антиоксиданти туку даваат допринос и на правилното функционирање на машките полови жлезди
 • Мажите кои се борат со проблеми во врска со простатата и тоа со цел на ублажување на истите
 • Мажи преку 40 години со цел превенција на проблеми поврзани со простатата
60 капсули

Дозирање
2 капсули дневно

Состав
Екстракт од плодот на пилестата палма 300 мг
Екстракт од лист од коприва 150 мг
Лененно семе во прав 150 мг
Фитостерол комлекс 100 мг
Екстракт од црн бибер (50:1) 1 мг
Цинк 15 мг
Селен 80 мцг
Ликопен комплекс 2.5 мг


Про-STP е богатство од најмногу 8 состојки кои се грижат за машкоста.

Живееме во времиња кога машките интимни проблеми не треба да бидат табу. Тоа е причината зошто во нашата понуда постои Про-STP производ создаден специјално за мажи. Нејзините активни состојки го поддржуваат правилното функционирање на телото. Присуството на m.in. извадок од плодната сабална дланка помага во одржувањето на правилните функции на машкиот сексуален систем.

Простатата (простатата) е машки орган од големината на костенот, кој се наоѓа помеѓу мочниот меур и ректумот. Зголемената простата може да ја компресира уретрата и мочниот меур, што го отежнува уринирањето.

Како функционираат активните состојки на Pro-STP?
позитивно влијаат на простатата и уринарниот систем, ограничување на постојана потреба за посети во тоалетот (екстракт од палето овошје, лист од коприва)
подобрување на квалитетот на спермата, позитивно влијаејќи на сперматогенезата (селен)
промовираат плодноста и одржуваат нормални нивоа на тестостерон во крвта (цинк)
поддршка варење и апсорпција на компоненти на производот (црн пипер)
се грижи за соодветното ниво на холестерол во крвта (растителни фитостероли)
Производот е исто така богатство на лен и ликопенски семиња.

Кој го препорачуваме Pro-STP?
Сите мажи, особено по 40 години, да се грижат за генитоуринарниот систем.

Дали сте знаеле дека ... хипертрофија на простатата се однесува на 20% од мажите над 45 години, педесеттите проблеми со мокрењето се жалат околу 50% од претставниците на машки и повеќе од 70 години, простатата нарушува нормалното функционирање во речиси 90% од господари?
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.

  Таблети за простатата

  Контролирајте го мочниот меур и простатата со Pro-STP!
  Дали сте човек над 45 години? Или можеби жена која се грижи за нејзиниот маж, татко, дедо, чичко ...?

  Научете како да се грижи за рак на простатата, а да не мора да се добие во текот на ноќта и за во тоалет, каде и да се погледне!

  Вознемирувачки статистики
  Хипертрофија на простата задева 20% од мажите над 45 години, педесеттите проблеми со мокрењето се жалат околу 50% од претставниците на машки и повеќе од 70 години, простатата utrudnianormalne функционира скоро 90% од мајстори.

  Што е хипертрофија на простатата?

  Овој ефект на зголемување на простатата, што е повеќе стегната околу уретерот, што доведува до проблеми со мокрењето. Мажите чувствуваат ненадејна, силна потреба да го користат тоалетот, и штом ќе бидат таму, тие имаат проблем да се населат. Ова го прави да се чувствуваат непријатност, често тие треба да го користат тоалетот - дури и неколку пати во текот на ноќта, а понекогаш ... тие најмалку се очекува тоа да се прости.

  Превенцијата на простатата е одговорност на секој свесен човек!

  Како да се грижите за простатата?

  • Ограничете ја потрошувачката на месо, животински масти и полномасни млечни производи
  • Зголемете ја исхраната со есенцијални масни киселини омега-3 (омега 3 концентрат)
  • Зголемување на внесот на зеленчук и овошје богати со антиоксиданти
  • Ограничете ја вашата потрошувачка на алкохол
  • Пазете се од пушењето цигари - исто така пасивно вдишувајќи чад од тутун
  • Бидете физички активни - само половина час пешачење на ден
  • По 40 години треба редовно да ја проверувате вашата простата (еднаш годишно)
  • Добијте сензационален производ кој содржи состојки за нега на простатата - Pro-STP - CALIVITA®

  Таблети за простата без рецепт


  Што содржи секоја Pro-STP капсула?
  Тоа е богатството од 8 состојки кои се грижат за вашата машкост:

  екстракт од плодот на видов Palmetto, лист од коприва naprostatę корисен ефект и уринарниот тракт m.in.ograniczyć континуирана потреба за посети на тоалетот,
  селен кој го подобрува квалитетот на спермата, позитивно влијае на сперматогенезата,
  Цинкот кој ја промовира плодноста и го одржува нормалното ниво на тестостерон во крвта
  црн пипер кој поддржува варење и апсорпција на состојки на производот,
  фитостероли згрижување на соодветно ниво на холестерол во крвта, како и лен семиња и ликопен

  Здрава простата е
  ✔ Ноќен сон, без да мора да влезете во тоалетот
  ✔ Посета на работа, на одмор без присилно застанување во јавен тоалет
  ✔ Целосни сексуални перформанси, задоволство од блиски-ups
  ✔ Контрола на мокрењето
  ✔ Се приближувате без болка
  стрелка
  Pro-STP- Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена

  Таблети за мажи за простата и потенција

  Pro-STP
  Back to content