Vitamin E - Каливита

Go to content

Vitamin E

Vitamin E
Витамини Каливита
100 гелкапсули

Витамин Е - Моќен антиоксидант
Количина на залиха: 45
807 ден
Витаминот Е може да биде корисен во периодот на задушување по болеста, бидејќи ја забрзува регенерацијата на клетките. Позитивно влијае на нервниот систем и сексуалните функции. Постојан внес на витамин Е го поддржува имунолошкиот систем. Бодибилдерите и спортистите честопати го зголемуваат снабдувањето затоа што поддржува правилен развој на мускулите, нивна издржливост и го одложува нивниот замор.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

природен витамин Е

Моќен антиоксидант

Витаминот Е кој некои го викаат и витаминот на вечната младост има повеќе добри ефекти на нашето тело.


За кого се препорачува?

Ги заштитува важните масни киселини од слободните радикали кои ги оштетуваат (моќен антиоксидант) со што директно влијае на зачувување на нашето здравје и младоста на нашите клетки, кожа, нервен систем и циркулацијата.

 

- На сите кои сакаат да го зачуваат младиот дух.

- По болеста и за време на болеста со цел за подршка во регенерацијата на клетките.

- По добивање на модринки или изгореници за побрзо закрепнување на кожата

- На спортистите за правилен развој на мускулите и зголемување на перформансите на мускулите.

Дали знаете дека во комбинација со омега 3 масните киселини витаминот Е допринесува за нормалното функционирање на мозокот, додека сам по себе витаминот Е претставува заштита на омега 3 масните киселини од оксидација, на пример на EPA и DHA од рибиното масло?
100 гел капсули

Дозирање
1 гел капсула дневно

Состав
Витамин Е 100 И.Е.

Поради минималниот ефект на витаминот Е во правец на разредување на крвта, лицата кои земаат антикоагуланти требада се советуваат со својот матичен лекар пред употреба на овој производ.
Витаминот Е е моќен антиоксиданс кој помага во заштитата на клетките од оксидативниот стрес.

Секој ден сме изложени на слободни радикали кои имаат негативно влијание врз клетките на нашето тело. Формирањето на слободни радикали е засилено со фактори на животната средина, како што се: УВ зрачење, емитирано електромагнетно поле, меѓу другите преку компјутери и мобилни телефони, смог, чад од цигари, неправилен начин на хранење.

Како работи витамин Е?

Витаминот Е, кој припаѓа на групата растворливи во масти материи, позитивно влијае на физиолошките процеси. Игра важна улога во заштитата на незаситените масни киселини од слободни радикали, со што се помага во одржување на нормална функција на клетките. Може да биде корисно во периодот на задушување по болеста, бидејќи ја забрзува регенерацијата на клетките. Позитивно влијае на нервниот систем и сексуалните функции. Постојан внес на витамин Е го поддржува имунолошкиот систем. Бодибилдерите и спортистите честопати го зголемуваат снабдувањето затоа што поддржува правилен развој на мускулите, нивна издржливост и го одложува нивниот замор. Покрај тоа, витаминот Е има корисен ефект врз употребата на многу други витамини (на пр. Витамини К и А) и елементи во трагови (на пр. Селен). Неговите природни извори се пченични микроб, маргарин, жолчка од јајце и мешунки. Витаминот Е од природно потекло може да се "чува" во ткивата на телото многу подолго отколку во синтетичка форма.

Тој нуди природна поддршка за вашето тело!

Кој ви препорачуваме да користите витамин Е Каливита?

 • Луѓето кои секојдневно се придружени со стрес и брзање.
 • Луѓе кои живеат во загадена околина.
 • Активни и пасивни пушачи на тутун.
 • Луѓе изложени на УВ зрачење и електромагнетни полиња испуштени од компјутери, мобилни телефони и други електронски уреди.

НЕДОСТАТОЦИ:
Симптоми на недостаток од витаминот Е:
Симптомите на недостаток од витаминот Е вклучуваат: заболувања наочите (пореметување на крвотокот во мрежницата), пореметување во коскениот развој, намалена сексуална функција или во потешки случаи оштетување на нервите и мускулите.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Vitamin E - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Vitamin E Calivita
  Back to content