Energy & Memory - Каливита

Go to content

Energy & Memory

Energy & Memory
Мултивитамини Каливита
90 таблети

секојдневна енергија
Количина на залиха: 17
1425 ден
старт
Активните состојки на производот се корисни во случај на пролонгиран физички или ментален напор или прекумерен стрес. Тие додаваат енергија, така што можете да ги надминат пречките на лесен начин!
25% попуст за прво купување >>
стрелка
Calivita Energy&Memory

гуарана - природен кофеин

Ви недостасува енергија? Имате слаба концентрација?

секојдневна енергија

Ви недостасува енергија? Имате слаба концентрација? Energy & Memory е комплексен додаток во исхраната кој содржи природен кофеин од гуарана, лецитин, витамини и минерали.


За кого се препорачува?

- на лица кои живеат со интензивен ментален напор како студенти за време на испити, вработени изложени на голем стрес на работното место, за задржување на концентрацијата и борба против заморот,

- спортисти и лица изложени на физички стрес за подобрување на перформансите,

- на лица за време на диета за слебеење,

- на возачи за подобрување на будноста и рефлексите,

- на секој кој сака да се избори со заморот и да ја подобри кондицијата.


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Една таблета Energy & Memory обезбедува количина на кофеин како да сте испиле едно еспресо кафе.

во 2004 повеќе од третина од американското возрасно население има заспано при управување на возило? *

*Sleep in America, 2005 – Survey by National Sleep Foundation  (http://drowsydriving.org/about/facts-and-stats/)
90 таблети

Дозирање
3 х 1 таблета девно или по препорака на лекар

Состав
Холин 200 мг
Гуарана 100 мг
Лецитин 100 мг
Витамин Ц 60 мг
Витамин Е 10 И.Е.
Магнезиум 57 мг
Цинк 5 мг
Селен 20 мцг

Производот не се препорачува за лица кои страдаат од чир на желудник и дванаесетпалачно црево, лица со покачен крвен притисок, аритмија, хипертиреидоза, бремени жени, доилки и деца под 14 години!
Активните состојки на Energy & Memory поддржуваат многу процеси во телото.

Идеален за време на учењето, за време на испитите, деловните презентации и во случај на подолг физички напор, да имате енергија и сила за надминување на секојдневните пречки!

Производот содржи кофеин; не се препорачува за деца и за бремени жени (содржина на кофеин 22 mg / 1 таблета)


Како функционираат активните состојки на Energy & Memory?

 • тие се корисни во случај на пролонгиран физички или ментален напор (гуарана која содржи кофеин)
 • тие додаваат енергија (гуарана која содржи кофеин)
 • освежи и "се стави на нозе" (гуарана која содржи кофеин)
 • намалување на замор и доза (витамин Ц)
 • тие се грижат за правилното функционирање на нервниот систем (витамин Ц)
 • ја поддржуваат заштитата на телото од оксидативен стрес (витамин Ц, Е, цинк, селен)
 • позитивно влијаат врз функционирањето на имунолошкиот систем (витамин Ц, цинк, селен)
 • тие учествуваат во процесот на поделба на клетки и синтеза на ДНК (цинк)
 • позитивно влијаат на функционирањето на тироидната жлезда (селен)
 • поддршка на метаболизмот на мастите (холински лецитин - фосфолипид)
 • помагање во правилното функционирање на црниот дроб (лецитин - холин кој содржи фосфолипид)

Кого особено препорачуваме?
 • Луѓе за време на зголемен ментален напор, полагање на испити, работа под сериозен стрес.
 • Спортисти и оние кои преземаат зголемен физички напор.
 • Слабеење луѓе.
 • Возачите, да се подобри нивната концентрација.
 • Сите оние кои се борат со постојан замор и сакаат да ја подобрат нивната севкупна состојба.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Energy&Memory - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Energy & Memory
  Back to content