Slim Formula - Каливита

Go to content

Slim Formula

Slim Formula
За губење на тежината
90 таблети

додаток во исхраната
Количина на залиха: 9
1784 ден
Slim Formula - Помош при слабеењеПомош при слабеење

Благодарение на неговите состојки (екстракт од зелен чај, nopal, L-карнитин, лецитин, хром, Garcinia Cambogia), Slim Formula може да придонесе за ефективноста на третманите за слабеење.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

Помош при слабеење

производ за слабеење


додаток во исхраната

Имате проблем со прекумерна телесна тежина? Slim Formula е комплексен производ кој во својот состав содржи: Garcinia cambogia, зелен чај, ѓумбир, Л-карнитин, ѓумбир, хром, лецитин...


За кого се препорачува?
Slim Formula е комплексен производ кој го олеснува губењето на вишокот килограми, го забрзува метаболизмот и го контролира енергетскиот внес. Зелениот чај покрај антиоксидантниот ефект, заедно со ѓумбирот благо го стимулираат метаболизмот и размислувањето, а воедно и ја намалуваат измореноста која е логична последица на диетата. Л-карнитинот помага во согорувањето на мастите за време на физичка активност, додека целулозните влакна од кактусот нопал обезбедуваат чувство на ситост.
 • како додаток во диетете за слабеење,
 • за олеснување на таквата промена на животниот стил.

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
дека хидроксицитричната киселина добиена од гарциниа го спречува претовањето на внесените јаглехисрати во масти?
90 таблети

Дозирање
3×1 таблета дневно или по препорака на лекар

Состав
Зелен чај 50 мг
Нопал кактус 100 мг
Л-Карнитин 40 мг
Семе од анасон 40 мг
Куркума 25 мг
Ѓумбир 50 мг
Хром 50 мцг
Лецитин 25 мг
Екстракт од Garcinia Cambogia 100 мг

Не се препорачува за деца, бремени жени или мајки во периодот на лактација, лица осетливи на кофеин или лица кои страдаат од кардиоваскуларни заболувања! Производот не може да замени соодветна диета, физичка активност и неопходна промена на животниот стил.
Честопати луѓето незадоволни од својата фигура се загрижени пред сè со нивниот изглед и забораваат на здравствениот аспект. Идеалната телесна тежина не е важна само за благосостојбата, туку и за здравјето. Slim Formula е богата формула која содржи екстракт од зелен чај, јопал, Л-карнитин, семе од анасон, куркума, ѓумбир, хром, лецитин и гарзинска камбогија.


Како функционираат активните состојки на Slim Formula?

 • придонесе за намалување на гладот ​​(хидроксицитрична киселина од Garcinia cambogia)
 • тие се вклучени во одржување на соодветно ниво на липиди во крвта (хидроксицитрична киселина од Гарцинија камбогија)
 • поволно влијае на метаболизмот на маснотиите (нопал, хром)
 • помогне во контролирање на нивото на гликоза во крвта (нопал, хром, хидроксицитрична киселина од Гарцинија камбогија)
 • транспортирајте молекули со масна киселина со долг ланец до клетката митохондрион (Л-карнитин)
 • тие се грижат за одржување на соодветно ниво на холестерол (екстракт од зелен чај)
 • имаат антиоксидантно дејство (екстракт од зелен чај)

За кого особено го препорачуваме производот Slim Formula?

 • Луѓе кои се грижат за одржување на соодветна телесна тежина.
 • Луѓе кои се на диета за слабеење.
 • На сите луѓе кои не се ирационални.

Дали знаевте дека ... лецитинот е фосфолипид кој содржи холин - соединение кое го поддржува метаболизмот на мастите?
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Slim Formula - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Slim Formula
  Back to content