Vital A - Каливита

Go to content

Vital A

Vital А
Мултивитамини Каливита
90 таблети

мултивитамин за крвна група А
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1459 ден
тест на крвта
Дополнување на диета компатибилна со крвната група A

Современи додатоци во исхраната кои се сеопфатен додаток на диетата компатибилна со крвната група A
25% попуст за прво купување >>
стрелка

витамини за крвна група A

мултивитамин за крвна група А

Крвната група А се развила пред 15-25 илјади години со ширењето на земјоделството. Лицата припадници на оваа крвна група покажуваат склоност кон растителни состојки во исхраната. Тие релативно добро може да ги задоволат потребите за минерали на своето тело, но потребно е да ги надополнуваат витамините Б12, Ц , Е, фолна киселина и пантотенска киселина. Витамините и минералите во производот се надополнети со билки како лист од глог, боровинка и оригано.


За кого се препорачува?

- за одржување на здравите физиолошки процеси и виталноста

- за поддршка на функцијата на имуниот систем,

- за зголемување на отпорноста во периоди на грип и настинки,

- за надополнување на исхраната кај лица со крвна група А,

- за забрзување на заздравувањето од болести.


ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
ориганото содржи активни состојки како биофлавоноидите кои имаат одличен антиоксидантен ефект?
90 таблети

Дозирање
3 х 1 таблета дневно по оброк или по препорака на лекар

Состав
Бета каротен 2000 И.Е.
Витамин Е 10 И.Е.
Витамин Ц 60 мг
Витамин Б1 1.4 мг
Витамин Б2 1.6 мг
Ниацинамид 18 мг
Пантонтенска киселина 5 мг
Витамин Б6 (пиридоксин) 2 мг
Фолна киселина 150 мцг
Витамин Б12 1 мг
Холин 20 мг
Инозитол 20 мг
ПАБА 5 мг
Биотин 40 мцг
Рутин 4 мг
Цитрусен биофлавоноиден комплекс 4 мг
Кверцетин 5 мг
Хесперидин комплекс 5 мг
Јод 50 мцг
Калциум 193 мг
Магнезиум 57 мг
Железо 8 мг
Бакар 0.5 мг
Цинк 8 мг
Хром 50 мцг
Селен 40 мцг
Манган 1 мг
Молибден 80 мцг
Бор 50 мцг
Силициум 1 мг
Л-Глутатион 5 мг
Л-Цистеин 20 мг
Бромелаин 25 мг
Лист од глог 10 мг
Екстракт од лист на зелен чај 10 мг
Магдонос во прав 50 мг
Црна рибизла 20 мг
Слива 20 мг
Масло од оригано 50 мг
Корен од ѓумбир во прав 5 мг


Серијата Vital на производи е мултивитамин прилагодена на индивидуалните потреби на луѓе со различни крвни групи, содржи околу 40 различни активни состојки: витамини, минерали, растителни состојки.

Крвна група „А“

Ако имате крвна група А припаѓате на т.н. земјоделците. Вашиот дигестивен тракт е прилично чувствителен, но имунолошкиот систем е многу толерантен. За да ја одржите вашата фигура и да бидете активни секој ден, треба да се придржувате до диета базирана главно на растителни производи. Групите на рана А мораше да бидат умни, чувствителни, страствени и многу вешти за да се соочат со предизвиците на покомплексниот живот. За поддршка на функционирањето на организмот, се препорачува употреба на железо, витамин Б12, витамин Ц, фолити, пантотенска киселина, биофлавоноиди, витамин Е, чај од билки, ѓумбир, глог и магдонос.

НЕДОСТАТОЦИ:
Симптомите на генерален недостиг на витамини вклучуваат: слабост, замор, малаксаност, депресија, намален физички и ментален перформанс, почести заболувања како резултат на намалена отпорност.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Vital A - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Vital A
  Back to content