Paraprotex - Каливита

Go to content

Paraprotex

ParaProteX
Производи од лековити билки
додаток во исхраната

100 таблети
Количина на залиха: 53
1981 ден
труење
Детокс, подобро варење и отпор

Производот е богат со антисептици, состојки за чистење, го подобрува отпорноста на телото

Производот традиционално се користи во третмани за чистење, заедно со пробиотик Нопалин и Ац Зимес
25% попуст за прво купување >>
стрелка

чистење на телото на паразити

Антипаразитарен и антифунгален производ

додаток во исхраната

ParaProtex е производ со широк спектар составен од уникатна комбинација на состојки. Меѓу активните состојки на производот ParaProteX се наоѓаат: масло од семки од грејпфрут, лук, орев и билки кои успешно се користат со векови во народната медицина како: рангунски позавец, миризлива пепелашка, каранфилче и тахебо.


За кого се препорачува?

Состојките во овој производ природно ги помагаат заштитните процеси во телото против бактериите, вирусите и габичките, даваат ефективна помош во случај на цревни инфекции, ја одржуваат здрвата цревна флора, а преку цревната слузница го зајакнуваат целокупниот имун систем.

- на сите кои сакаат да му дадат поддршка на телото во борбата против бактериите, вирусите, габичките и цревните инфекции,

- на сите кои сакаат да го зајакнаат својот имун систем преку воспоставување на рамнотежа на цревната флора,

- на сите кои страдаат од  дигестивни проблеми, за воспоставување на нормална цревна функција,

- на лица во фаза на детоксикација,

- како дополнување на третманот за Candida.


Дали знаевте дека...
тахебото нема инхибиторен ефект на бенигните бактерии, додека го спречува размножувањето на штетните бактерии во цревата (E.coli, Clostridium perfingens)?*

* The chemical composition and biological activity of clove essential oil, Eugenia caryophyllata (Syzigium aromaticum L. Myrtaceae): a short review - Chaieb K. et al, Phytother Res. 2007 Jun; 21(6):501-6. Selective growth-inhibiting effects of compounds identified in Tabebuia impetiginosa inner bark on human intestinal bacteria - Park BS et al, J Agric Food Chem. 2005 Feb 23;53(4):1152-7.
100 таблети

Дозирање
3×1-2 таблети дневно со појадок или вечера

Состав
Плод од Рангунски ползавец 150 мг
Миризлива пеперутка 100 мг
Екстракт од кисел трн (6% Aлкалоиди) 50 мг
Измирна смола (мирха) 50 мг
Масло од каранфилче 50 мг
Тахебо во прав 50 мг
Прав од црн орев 37.5 мг
Масло од кралевски орев 37.5 мг
Екстракт од семки на грејпфрут 25 мг
Лук во прав 12.5 мг

Примената на производот не е замена за преглед или консултација со Вашиот лекар! Доколку забележите било какви знаци на присуство на цревни паразити, веднаш побарајте лекарска помош.

ВНИМАНИЕ!
 • Треба да се консултирате со квалификуван лекар пред да земете било каков додаток.
 • Овој производ е наменет за возрасни само, а не треба да се зема за време на бременост или доење. Билки не се замена за соодветна медицинска нега.
 • Во случај на здравствени проблеми поврзани со паразити, посетете го вашиот доктор веднаш! Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
 • Додатоци во исхраната не може да ја замени избалансиран мешани исхрана. Да се ​​чува вон дофат на мали деца.
ParaProteX - додаток во исхраната

Паразити - црви, бактерии, габи, вируси - се постојано присутни во нашата средина. Некои од нив се корисни (на пример бактерии), додека други можат да бидат штетни за нашето тело. Тие можат да одат незабележано за долго време и од кога ќе забележиме нешто, таму е веќе проблем. ParaProteX може да понуди ефикасна помош против паразити кои предизвикуваат серија од непријатности.

Постојат неколку ароматични билки, масла и овошје во природата кои покажаа имунолошкиот систем зајакнување својства. Таквите супстанции може да бидат корисни во заштитата на телото од несакани паразити.

Рангун ползавец е цветни растенија домородните на Индија. Своите плодови и семиња веќе долго време се користи во традиционалната источна медицина за своите антисептички и antihelmintic (antiparasite) својства.

Wormseed е годишен цветни растенија потекнуваат од Централна и Јужна Америка, дека и Ацтеките и Маите користи за да се протераат цревните црви (оттука и името). Wormseed, исто така, покажа дека антифунгални и анти-воспалителни својства.
Активниот агент во берберис е алкалоид berberine, која покажа некои антибиотик својства и може да помогне да го инхибираат растот на штетните бактерии.

Смирна е смола на Блискиот Исток грмушка Commifora myrrha. Тоа се користи уште од античките времиња како тоник за подобрување на циркулацијата, и се мислеше дека се исплатуваат влијаат на црниот дроб и слезината. Во модерната фармакологија, смирна најчесто се користи во mouthwashes и паста за заби за своите антисептички својства.

Маслото од ароматични зачини Каранфилче содржи еугенол, супстанца која покажа antihelmintic, антисептично и painkilling својства. Постојат индикации дека каранфилче, исто така, им помогне на поддршка на цревата функционирање и правилно отстранување.
Кората на Јужна Америка дрво Пау D'Arco содржи повеќе од 20 активни соединенија, а некои тестови покажале дека некои од овие соединенија може да има антибиотик, и антифунгални ефекти.

Многу богати со витамини и минерали, Лук, исто така, покажа силна антимикробни својства. Во популарната медицина, тоа се применува со векови против паразити можеби живее во цревата.

грејпфрут семе
Тоа е исклучително моќен антисептик агент; сепак тоа не штети на животната средина. И неверојатно, тоа е лесна за пријателски бактерии во цревата.

ParaproteX, поради своите состојки, има стимулирачки ефект врз варењето на храната, како и, и може да биде одличен додаток за detoxifying режими.
Клучни зборови: ParaProteX, CaliVita, прочистување, отпор, анти-воспалителни, антисептик, лезии на кожата, егзема, паразити, некроза, се бори бактерии, вируси, габи.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка

  ParaProteX - Помош против натрапниците

  Дали знаевте дека можете да се судрите неколку милиони паразити секој ден? Како да се заштитат себе си против нив? Со миење раце или со проветрување на просторијата често? Ние тежнееме да размислуваме дека човечкиот имунолошки систем е ослабен во зима отколку во другите периоди од годината, но ние треба да се запамети дека нашето тело е изложена на напади од различни бактерии, вируси и габи на целата година. Иако постојат микроорганизми кои живеат во симбиоза со нас постојат некои кои можат да бидат дефинитивно се штетни за нашето здравје, а со тоа има смисла да се заштитиме против нив.

  Лансирањето на нашата формула ParaProteX на пазарот беше проследен и со долги истражувања, и тоа не е случајно, бидејќи нејзиниот развој го има постојано е еден од најуспешните производи на нашата компанија.

  Со создавање ParaProteX, нашите нескрит Целта беше да се помогне заштитата на нашето тело против оние паразити што може да дојде во контакт со на дневна основа.
  Меѓу неговите активни состојки постојат такви познати компоненти како грејпфрут семе масло, лук, ореви, каранфилче, додека ние, исто така, додаде како корисни билки, кои се користат во традиционалната медицина успешно илјадници години долга, на пример Рангун ползавец, смирна, берберис, како и Пау d'Arco.
  Дозволете ни накратко погледнете како овие состојки поединечно да придонесат за успехот на нашата формула.
  Рангун ползавец е растение домородните на Индија, која се користи во традиционалната медицина особено во Вирален сезони, додека тие, исто така, направи исцелување паста од лисјата.

  Чешне делува како моќен антиоксиданс, додека заеднички оревите се должи на нивната содржина на јод може помош заштита против паразити. Покрај тоа, поранешниот зајакнува желудникот и во традиционалната медицина се користи за внатрешна чистење.

  Нашите други билни состојки, што е исто така моќен чистење, е грејпфрут семе, поточно на нафта, понатаму предност на тоа е дека тоа не може да го оштети пријателски бактерии во цревата.

  Пау d'Arco содржи значајни количини на витамини и минерали. Во традиционалната медицина се користи главно во Вирален сезони и тоа исто така може да помогне во заштитата на телото во габични средини.

  Берберис има прочистувачки ефекти кои може да им помогне на отпорноста на телото во бактериски средини. Тоа ја зголемува имунолошкиот систем, како негов плод содржи витамин Ц, како и различните елементи во трагови и минерали.

  Смирна е богата со калиум, натриум, силициум, цинк и хлор и може да помогне да се елиминираат отпадните производи од телото. Таа го заштитува и му помага на функционирањето на црниот дроб, и тоа може да се зајакне нашиот дигестивен систем.

  Некои од најпознатите антички ракописи се однесуваат на употребата на лук од страна на египетски војници да им помогне на своето здравје во добра состојба. Тоа е одличен избор да им помогне на прочистување на телото, како што е антиоксиданс кој го стимулира имунолошкиот систем и тоа исто така може да помогне да се зачува нашето здравје во габични и бактериски средини. Некои од нашите баби и дедовци го применуваат успешно кога тие имаа настинки, благодарение на својата главна активна состојка, алицин, кој има антибиотик ефекти. Нејзината потрошувачка го поттикнува варењето и го намалува нивото на холестерол и придржување на ѕидовите на крвните садови.

  Сигурен сум дека веќе сте виделе некои производи на пазарот во кој се изградени на само еден од горенаведените, познати состојки. Но, зошто би ги изберете повеќе од еден производ, каде што можете да најдете се што е во една таблета, во уникатна комбинација?

  Обиди се со нашите производи ParaProteX што е можно поскоро, и ќе видите дека нашата додаток во исхраната ќе стане постојан дел од вашиот дом лек третман.

  ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!

  Преземање на формула може да биде замена за медицински прегледи и консултации. Ако забележите присуство на цревните црви или други паразити, побарајте медицински совет веднаш.
  стрелка
  ParaProteX - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Paraprotex
  Back to content