Chromium Max 500 - Каливита

Go to content

Chromium Max 500

Chromium Max 500
За губење на тежината
100 капсули

регулатор на апетитот
Количина на залиха: 13
997 ден
бонбониChromium Max 500, кој содржи хром во форма што лесно се апсорбира од телото, може да ни помогне во моменти на "криза со глад".
25% попуст за прво купување >>
стрелка

хром пиколинат

регулатор на апетитот

Хромот е есенцијален микроелемент, што значи дека човечкото тело не е во состојба да го произведе, туку треба да се внесува од надворешни извори. Сите форми на хром не се апсорбираат соодветно. Во телото најдобро се апсорбира и искористува органската форма хром-пиколинат.


За кого се препорачува?
Учествува во нормалниот метаболизам на јаглехидратите, протеините и мастите и помага во одржувањето на нормалното ниво на шеќер во крвта. Хромот е погоден да го земаат лица кои се на диета за намалување на килограмите бидејќи има способност да ја намали желбата за внесување на слатки, која настанува под дејство на флуктуација на нивоата на шеќер во крвта
 • За оние кои постојано чувствуваат глад, најчесто за јаглехидрати, а сакаат да ја намалат телесната маса,
 • како додаток на терапијата за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта

ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
Едан таблета Chromium Max 500 обезбедува количина на хром како во 5 порции (420гр) брокула!
кортикостероидите, користени како антивоспалителни медикаменти, го зголемуваат искористувањето на хромот во телото? Со суплементација со хром не само што може да се превенира дефицитарноста, туку и представува одлична помош против дијабетес.*

*A-Z Guide to Drug-Herb-Vitamin Interactions
100 капсули

Дозирање
1 капсула на ден пред оброк или по препорака на лекар.

Состав
Хром 60 мцг

Не се препорачува на бремени жени и мајки во периодот на лактација! Производот не може да замени соодветна диета за намалување на вишокот килограми, физичка активност или било каква неопходна промена на животниот стил.
Хром е минерална компонента што припаѓа на групата на микронутриенти - супстанции неопходни за телото во многу мали количини. Телото не може да ги произведе сама по себе, затоа тие треба да бидат снабдени од надворешни извори.

Како функционира хром?

 • учествува во метаболизмот на јаглени хидрати, протеини и масти
 • игра важна улога во регулирањето на нивото на гликоза во крвта, благодарение на што индиректно го поддржува и т.н. одговара на "волкот" глад

Треба да се запамети дека не се апсорбираат сите форми на хром. Хром пиколинат од Chromium Max 500 е познат по неговата одлична биорасположивост.

Кој препорачуваме да користиме хром?

 • Луѓе со апетит на волк, особено желбата за слатки.
 • Луѓе кои се на слабеење исхрана и кои се грижат за соодветно ниво на шеќер во крвта.

Дали знаевте дека ... голема количина на едноставни шеќери во исхраната ја забрзува губењето на хром од телото?

НЕДОСТАТОЦИ:
Симптомите на недостиг од хром вклучуваат: често чувство на глад, ниски енергетски нивоа и покрај зголемената исхрана.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Chromium Max 500 - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Chromium Max 500
  Back to content