VirAgo - Каливита

Go to content

VirAgo

VirAgo
Поддршка на имунитетот
90 таблети

додаток во исхраната
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
1880 ден
Престанете со вирусиПрестанете со вируси

Каливита Вираго содржи екстракт од избрани лековити растенија кои го зајакнуваат имунитетниот систем и имаат антибактериски и антивирусни својства.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

Мачја канџа, Кора од тахебо, ехинацеа

комплекс за зајакнување на имунитетот

додаток во исхраната

Дали страдате од честа појава на инфекции?

VirAgo е комплексен производ кој во својот состав ги содржи: екстракт од листот од маслинка, лизин, ехинацеа, мачкина канџа, цинк...

 


За кого се препорачува?

VirAgo е комплексен производ кој помага во подобрување на функцијата на имуниот систем. Олеуропеинот е состојка присутна во екстрактот од листот од маслинка и има антимикробен, антиинфламаторен и антиоксидантен ефект, кој е одлично надополнет од лизинот – аминокиселина која го спречува размножувањето на вирусите. Ехинацеата е добро позната билка која долго била употребувана во борбата против микроорганизмите. Мачкината канџа заедно со цинкот значајно ја подобруваат работата на имунолошкиот систем.

 

- на лица често изложени на ситуации во кои му е потребна помош на нивниот имун систем,

- на оние кои бараат покомплексна имунолошка заштита,

- за подготовка на имунолошкиот систем за студените месеци.


Дали знаевте дека...
тахебото кое е позната билка во Јужна Америка се употребува со векови за третман на одредени инфекции, астма, дијабет и некои видови на карциноми?
90 таблети

Дозирање
3 х 1 таблета дневно или по препорака на лекар

Состав
Екстракт од лист на маслинка (стд.15% олеуропеин) 80 мг
Л-Лизин 80 мг
Екстракт од коренот на ехинацеа 25 мг
Кора од тахебо 30 мг
Цинк 10 мг

Не се препорачува за времена бременост и доење. Во случај на болести на дигестивниот систем и неразјаснета дијагноза, посоветувајте се со Вашиот лекар. Не се препорачува употреба на мачкината канџа во комбинација со средства за намалување на имунитетот.
Краток преглед на:
Virago, поради неговиот состав, ефикасно го поддржува здравото функционирање на нашиот имунолошки систем. Ние тоа го препорачувам за оние кои сакаат да имаат посложени одбрана, или често се соочуваат со ситуации во кои нашето тело му е потребна помош.

Телото има природна тенденција да се отстранат непушачите влијанија и донесе на метаболизмот назад кон здрава состојба на рамнотежа. Ова е нормално, здрава состојба на функционирање се нарекува хомеостаза. Еден од најважните алатки телото користи за да се олесни и да се обезбеди хомеостазата е имунолошкиот систем. Имунолошкиот систем има задача да се справи со најсилните непушачите влијанија на хомеостаза. Силен имунолошки систем е од витално значење за стабилна здравствена состојба. CaliVita ® Virago содржи природни билни состојки, кои имаат за цел да помогне да се обезбеди хранлива поддршка за силен имунолошки систем.

Записи укажуваат дека маслиновото дрво листови се користат за целите на здравствена заштита за илјадници години. Настрана од тоа да биде богата со антиоксиданси, и помага да се намали липопротеини со ниска густина (ЛДЛ или "лош" холестерол) во крвта, некои истражувања покажале дека маслиновото лист може да го инхибираат патогени од реплицира. Лизин амино киселина помага поддржи производство на телото на антитела. Ехинацеа, член на семејството Астер, содржи неколку полифеноли кои се смета дека им помогне на поддршка на имунолошкиот систем во warding исклучи инфекции. Истражувањата се охрабрувачки доволно што ехинацеа е честа состојка во многу ладна лекови. Истражувањата покажале докази дека алкалоиди, танини и фитохемикалии во ноктот мачка, Јужна Америка лозата, им помогне на поддршка на производството и активноста на лимфните клетки, како и целокупниот оптимално функционирање на имунолошкиот систем. Таа, исто така може да се изложени на некои антибиотици, анти-воспалителни и антиоксидантни својства. Кората на Јужна Америка дрво Пау D'Arco содржи повеќе од 20 активни соединенија, а некои тестови покажале дека некои од овие соединенија може да има антибиотик, и антифунгални ефекти. Цинкот обезбедува нутритивна поддршка за здраво функционирање на имунолошкиот систем и учествува во нормалната клеточната делба.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  VirAgo - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  VirAgo
  Back to content