Panax Ginseng - Каливита

Go to content

Panax Ginseng

Panax Ginseng
Производи од лековити билки
100 таблети

додаток во исхраната со женшен
Количина на залиха: 31
1071 ден
Корејски женшенКорејски женшен
За време на периоди на тежок физички и ментален замор, природно ја зајакнува виталноста и толеранцијата кон стресот. Женшен, исто така, често се препорачува за потенција. Женшен го зголемува либидото на мажите и жените и е исто така корисен во еректилната дисфункција.
25% попуст за прво купување >>
стрелка

Корејски женшен

додаток во исхраната со женшен

Женшенот, познат под името “корен на човекот” е еден од најдолго употребуваните и најпопуларни зајакнувачи на природната сила.


За кого се препорачува?

Тој го подобрува физичкиот и менталниот перформанс и концентрацијата, но исто така се препорачува и за намалување на нервозата и анксиозноста.

- во периоди на голем напор, за намалување на уморот и исцрпеноста,

- во случаи на интензивен ментален стрес и во периоди на испити за зголемување на концентрацијата,

- за зголемување на отпорноста кон стресот.

 


АЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА...
женшенот бил сметан за зфродизијак во Далечниот исток?
100 таблети

Дозирање
1-2 таблети на ден или по препорака на лекар

Состав
Корејски црвен женшен во прав 500 мг

Не се препорачува за лица кои страдаат од висок крвен притисок или други кардиоваскуларни заболувања. Препорачлива доза на употреба – максимум 6 недели.
Краток преглед на:
Женшен се култивира во Источна за 400 години, иако човештвото е тоа помош за милениуми. Во периоди overstraining нашиот ум и тело, ја зголемува виталноста и толеранцијата на стресот на природен начин.

На женшен корен содржи многу корисни хранливи материи, вклучувајќи flavanoids, антиоксиданси, амино киселини, минерали и витамини, што е особено богата со фолна киселина и ниацин. Таа исто така содржи уникатна органско соединение познат како ginsenoside. Ginsenoside е сапонин на triterpenoid семејство и се чини дека има некои корисни ефекти на неколку метаболички патишта.

Студии сугерираа тоа е адаптоген која им помага на подобрување на отпорноста на метаболизмот на стрес и замор. Се чини да биде корисно за поддршка на ментална и физичка активност, а некои истражувања покажале дека може да помогне во зголемување на либидото и сексуалната изведба. Се чини да им помогне на поддршка на имунолошкиот систем, како и зголемена протеинска синтеза, и циркулацијата. Сапонини, исто така, може да го поддржи постигнување и одржување здрава нивото на холестерол и триглицериди.
7 Причини зошто да ги избереме производите на CaliVita:
  1. Со долгогодишно докажано професионално минато, CaliVita ги нуди своите производи кои ги исполнуваат највисоките стандарди повеќе од 20 години.
  2. Ние секогаш се стремиме кон користење на природни состојки кои потекнуваат од најдобрите извори.
  3. Додека ги развивавме, користевме начини за подобра абсорпција, на пример органска форма на состојките или целиот производ.
  4. Нудиме 100% гаранција за квалитетотна нашите производи.
  5. Нашите производи подлежат на строги и повеќекратни проверки и процедури, со цел да се осигура одличниот гарантитан квалитет.
  6. Најголениот дел од нашите додатоци во исхраната се произведени во фармацевтски услови во Соединетите Американски држави.
  7. Производите се произведени според принципите на cGMP (current Good Manufacturing Practice), а исто така подлежат и на континуирани контроли и редовни проверки од страна на FDA (Food and Drug Administration). Ние работиме во тесна соработка  со локалните агенции за дозволи на истите производи, се со цел да се осигура дека нашите корисници секогаш ќе ги добијат бараните производи со највисок квалитет.

  ВАЖНО: Сите производи имаат дозвола и регистрација од Агенцијата за Храна и Ветеринарство, како и категоризации од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија, како додатоци во исхраната, со што се докажува нивниот квалитет и содржина.
  стрелка
  Panax Ginseng - Осврти на производи
  Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
  There are no reviews yet.
  0
  0
  0
  0
  0
  стрелка
  Гаранција за најниска цена
  Panax Ginseng
  Back to content