OrganiCare Deo Roll-On - Каливита

Go to content

OrganiCare Deo Roll-On

Козметички производи
50 ml
Количина на залиха: 32
518 ден
OrganiCare Deo Roll-On - Откријте природен дезодоранс
25% попуст за прво купување >>
стрелка

природен дезодорансДобар дезодоранс или рол он може да го регулира и балансира процесот на потење, а при тоа да се грижи и за природната функција на кожата. OrganiCare DEO ROLL-ON тоа го прави на нежен но сепак ефективен начин. Активните состојки имаат антибактериско дејство и овозможуваат чувство на природна свежина во текот на 24 часа.

Производот не содржи алуминумови соли, парабени и алкохол. Содржи 99% состојки од природно потекло, дури 95% се со растително потекло од алое вера, лаванда, екстракт од рузмарин, маслиново масло, лимон (сите со органско потекло). Овој производ овозможува да се заштити кожата под пазувите, ја дезинфицира, омекнува, смирува и чисти кожата.

Одберете го ДЕО РОЛЛ-ОН и вашата кожа и здравје ќе ви бидат благодарни!


За кого се препорачува?

За сите кои сакаат свежина преку целиот ден.

За целодневни или повеќечасовни активности кои ќе се издржат полесно, понежно и посвежо.

За дамите.

За оние кои користат органски производи.


Начин на употреба

Состав


Обнова на БИО за телото директно од природата

Кога нанесувате дневна козметика за нега на тело, се прашувате колку вештачки материи аплицирате сами? А сепак, чудесните лековити ефекти на растенијата не ви се чудни ... Вратете се во корените со нас! Искористете ја природната моќ на иновативната козметика OrganiCare CaliVita®. Овие производи се резултат на најновите, долгорочни научни истражувања, создадени со цел целосно да се задоволат индивидуалните потреби на жените, мажите и децата. Откријте јачината и моќноста на природната козметика од органски култури, во елегантно пакување, ослободено од какво било загадување со вештачки хемикалии или испарувања.

Органски дезодоранс


Природна свежина за 24 часа

Обложувајте се на новиот CaliVita® - OrganiCare Deo Roll-On и чувствувајте се свежи 24 часа на ден, без иритација на кожата или алергии, вештачки штетни материи!

Дали знаевте дека многу козметика содржат состојки кои можат негативно да влијаат на вашата кожа и здравје? Подлогата кожа е особено чувствителна, затоа обезбедете максимална безбедност и удобност. Залог на природна козметика - без соли од алуминиум, кои блокираат устата на потните жлезди може да доведат до многу компликации; без триклосан - чија употреба може да предизвика алергии, да доведе до хормонални нарушувања, проблеми со горниот респираторен тракт, па дури и да биде причина за развој на абнормални клетки во организмот.

OrganiCare DEO ROLL-ON CaliVita® - е дезодоранс кој совршено ја исполнува својата задача. Ефикасно во борбата против пот, нежно на кожата, засновано на природни, органски растителни состојки.

Дезодоранс без алуминиум и парабени


0% алуминиумска сол, 0% парабени, 0% алкохол.

Се произведува во 99% од природни состојки, а 95% од растителни состојки доаѓаат од органски * култури: екстракт од алое вера *, од европско маслиново овошје *, од лисја од рузмарин *, цвеќиња од лаванда *, кора од лимон *, цвеќиња од камилица, цвеќиња од календула , остава гранка мирта *. Составот е, исто така, цинк рицинолиран со дезодорирачки својства.

Активните состојки на производот, покрај антибактериските својства, имаат и чистење, дезинфекција, тонирање, освежување, негување, омекнување, релаксирачки ефект и ја штитат кожата под рацете.

OrganiCare DEO ROLL-ON CaliVita® ги регулира процесите на потење без да се наруши природното функционирање на кожата. Работи на деликатен, но ефективен и безбеден начин. Овозможува природна свежина и удобност што трае 24 часа на ден.

Пробајте го што е можно поскоро и уживајте во здрава кожа под пазувите без иритација.
стрелка
OrganiCare Deo Roll-On - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
стрелка
Гаранција за најниска цена
OrganiCare Deo Roll-On
Back to content