OrganiCare Bath & Shower - Органски Гел за туширање - Каливита

Go to content

OrganiCare Bath & Shower - Органски Гел за туширање

Козметички производи
250 ml

Органски Гел за туширање
Количина на залиха: Во моментот нема на залиха
823 ден
Природна нега за чувствителна кожа
Природна нега за чувствителна кожа

Органскиот гел за капење и туширање нежно ја чисти и храни кожата на сите членови на семејството, враќајќи ја нејзината природна pH вредност и оставајќи чувство на свежина и релаксација.
25% попуст за прво купување >>
arrow

Органски Гел за туширање

Органски Гел за туширање

Основните активни состојки кои ги употребуваме во производите за нега на телото и косата се: алое вера, маслиново масло, пченични никулци, лаванда, рузмарин и шеа путер. Ви ја доставуваме силата и чистотата на билките во елегантно пакување на производи со нежен и пријатен мирис кои ќе ви овозможат да ја вратите природната убавина на косата и кожата.

Ја чисти, штити и потхранува кожата додека се туширате или сте во топла бања. Гелот за туширање ќе ги исполни со свежина и чувство на благосостојба секој член од Вашето семејство.


За кого се препорачува?

-   За сите типови на кожа, посебно чувствителна кожа, за секојдневна употреба

-   За целото семејство, идеално за деца

-   За секој кој сака да го чисти своето тело со органски,производ без алергени

250 мл

Начин на употреба

Состав


arrow
OrganiCare Bath & Shower - Осврти на производи
Додајте коментар, стапка на производ или поставете прашање
There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
arrow
Гаранција за најниска цена
OrganiCare Bath & Shower Calivita
Back to content